Про досвід співпраці УжНУ з органами місцевого самоврядування йшлося на Міжнародному консорціумі університетів

Про досвід співпраці УжНУ  з органами місцевого самоврядування йшлося на Міжнародному консорціумі університетів

Під час роботи секційного засідання Міжнародного консорціуму університетів була представлена спільна доповідь «Досвід співпраці УжНУ з органами місцевого самоврядування». Її презентували проректор УжНУ, професор Мирослава Лендьел та заступник ужгородського міського голови Олександр Білак.

У жовтні 2017 року було підписано Меморандум про співпрацю між УжНУ та Ужгородською міською радою. Це стало основою для подальшої успішної роботи в рамках значної низки спільних проектів.  «Університети  та  місцеві громади, завдяки тій автономії яку вони мають, можуть бути тими центрами, які забезпечують спокій  та розвиток, стабільність в регіоні. УжНУ з часу свого заснування у 1945 році є найбільшою установою в місті. Ми маємо більше 15000 студентів та майже 3000 співробітників. Тому  ми можемо сказати, що Ужгород є студентським містом і це є основою співпраці з місцевим самоврядуванням» зазначила Мирослава Лендьел.

Вона також наголосила про напрямки співпраці, зокрема в сфері сталого розвитку, підвищення кваліфікації державних службовців, стажування та практики студентів у структурах міської влади.

Значний успіх мав проведений спільними зусиллями у 2018 році Літній університет.  Також одним з напрямків є співпраця зі студентськими ініціативами, зокрема із студпростором в УжНУ – AuraAcademica.

Олександр  Білак ознайомив присутніх із програмою «Молодь міста Ужгорода», в якій заплановані конкурси молодіжних ініціатив, переможці  зможуть отримати грантову підтримку від Ужгородської міської влади. Також започаткована премія ужгородскьгго міського голови у трьох номінаціях.