17.09.2020

На засіданні Вченої ради присвоїли звання «Заслужений професор Ужгородського національного університету» та розглянули низку важливих питань

У четвер, 17 вересня, відбулось чергове засідання Вченої ради УжНУ. Уже вдруге члени Вченої ради засідали дистанційно – за допомогою відеоконференції GoogleMeet, відповідно до рекомендації Уряду та Міністерства освіти й науки України.

На засіданні обговорили й затвердили низку важливих питань порядку денного. Зокрема, про присвоєння почесного звання «Заслужений професор Ужгородського національного університету», виконання плану роботи та рішень Вченої ради ДВНЗ «УжНУ» в 2019/2020 навчальному році, висунення кандидатур на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених, проведення попередньої експертизи дисертації, рекомендацію до вступу в докторантуру та інше.

Про присвоєння почесного звання «Заслужений професор Ужгородського національного університету» інформував голова Атестаційної комісії, проректор з наукової роботи Ігор Студеняк: «Атестаційна комісія на своєму засіданні розглянула кандидатуру Неболи Івана Івановича, доктора фізико-математичних наук, професора, завідувача кафедри прикладної фізики на кандидатуру «Заслуженого професора УжНУ». Відзначаю, що він має всі заслуги, щоб ми рекомендували і присвоїли йому це звання. Оскільки Іван Іванович відомий фізик-теоретик, науковець, педагог зі стажем роботи 45 років, на посаді професора і завідувача кафедри – 23 роки, підготував 5 кандидатів наук і має купу наукових публікацій».

Також проректор Ігор Студеняк доповідав про висунення кандидатур на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених: «Відповідно до Положення про стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених, ми розглянули на Науково-технічній раді подання Ради молодих вчених, яка розглянула кандидатури претендентів на здобуття стипендій Кабінету Міністрів України. Згідно цього положення, ми мали право на висунення  кандидатур, оцінивши їх по бальній системі, запропонованій Міністерством науки і освіти України. Впорядкувавши цей рейтинг, Науково-технічна рада пропонує наступні кандидатури: Мирослав Гончарук-Хомин (асистент кафедри ортопедичної стоматології стоматологічного факультету), Ельвіра Данко (асистент кафедри терапевтичної стоматології стоматологічного факультету), Наталія Король (к.х.н., викладач кафедри органічної хімії хімічного факультету),  Микола Кут (к.х.н., асистент кафедри органічної хімії хімічного факультету) Антоніна Малініна (к.ф.-м.н., старший науковий співробітник ДБ-877М кафедри квантової електроніки фізичного факультету). Також хочу зазначити, що зараз семеро наших вчених отримує цю стипендію».

Крім того члени Вченої ради затвердили проєкт рішення про виконання плану роботи та рішень Вченої ради ДВНЗ «УжНУ» в 2019/2020 навчальному році та розглянули інші питання порядку денного.

Після проведення першої частини Вченої ради, з 12.00 по 15.00 годину проводилось таємне голосування у ректораті. А о 15.30 члени Вченої ради зібралися на заключну відеоконференцію GoogleMeet, щоб затвердити результати таємного голосування.

Ганна Фельцан,