ПРАКТИЧНІ УРОКИ «НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ»

Згідно з програмою презентаційних заходів, проведених факультетом суспільних наук УжНУ з 13 по 17 травня 2019 р., студенти 1 курсу спеціальності «Початкова освіта» взяли участь у методичному семінарі, присвяченому питанням підготовки та професійного зростання вчителя початкової школи, що відбувся на базі навчально-виховного комплексу «Престиж» у м.Ужгороді.

Директор НВК «Престиж» Наталія Іванівна Гриценко ознайомила студентів – майбутніх педагогів – зі здобутками навчально-виховного закладу, а також як досвідчений вчитель зосередила увагу першокурсників на практичних аспектах професійної підготовки студентів до педагогічної діяльності в умовах реформування початкової освіти за концепцією «Нова українська школа».

Відтак класоводи Любов Василівна Немеш та Діана Василівна Фершал презентували сучасні напрями та підходи, що використовуються в роботі з учнями молодшого шкільного віку. Найцікавішою видалася рольова гра за участі самих студентів, у процесі якої вони засвоїли кілька творчих прийомів «Ранкового кола-зустрічі» учнів: вітання, знайомство, обмін інформацією, групове завдання. Найбільше вразили студентів нестандартні форми початку робочого дня «Обмін емоціями», «Взаємні посмішки», відсутні в їхньому власному шкільному житті.

Крім того, вчителі поділилися досвідом залучення учнів до різних видів пізнавальної діяльності в наявному, спеціально організованому освітньому середовищі класу, розділеному на такі зони: художньо-творча, ігрова, відпочинкова, зона дитячої бібліотеки. В тематичних осередках класу «Новини дня» та «Мій настрій» проілюстрували кілька варіантів спільного творення правил життєдіяльності дитячого колективу, позитивних психологічних установок на продуктивну партнерську діяльність впродовж навчального дня, здатність знімати розумове напруження в дозвіллєвій зоні тощо. Цікавими педагогічними знахідками для студентів виявилися методики «Читання для себе» та «Письмо для себе», які без примусу мотивують учнів до відповідних видів діяльності.

Методичний семінар, що був проведений поза університетською аудиторією, не тільки наблизив студентів до педагогічної діяльності, сповнив позитивними враженнями, але й надихнув на усвідомлення необхідності власного професійного зростання.

Марія Кухта, Любов Маляр,
кафедра загальної педагогіки та педагогіки вищої школи.