Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Бельгії Алекс Ленартс дискутував зі студентами УжНУ на тему прав людини

Після зустрічі ректора Володимира Смоланки з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Бельгії Алексом Ленартсом, у конференц-залі Природничо-гуманітарного коледжу відбулась зустріч пана посла зі студентами УжНУ. Темою заходу стали права людини, досвід Бельгії у розвитку прав людини, місце Декларації прав людини в історії та важливість дотриманні цього документу.

На початку зустрічі слово взяв декан юридичного факультету проф. Ярослав Лазур, який представив студентам шановного гостя. Наголосив, що у ході розмови студенти матимуть можливість задати питання Алексу Ленартсу та обмінятися думками щодо питань прав людини. Ярослав Лазур висловив надію, що пан посол приїжджатиме до УжНУ ще не один раз.

Посол Алекс Ленартс вирішив розпочати захід зі своєї власної історії та поділитись досвідом роботи послом в різних країнах. Розпочинав пан посол свою кар’єру радіожурналістом, а згодом почав працювати в Сенаті та Брюссельському парламенті. Зокрема був повноважним у справах у Боснії та Герцеговині та працював над багатьма дипломатичними питаннями, в тому числі з питань Близького Сходу та Сирії. З 2014 року по  2018 рік був призначеним Надзвичайним і Повноважним Послом Бельгії в Лівані. А з 2018 року — Надзвичайний і Повноважний Посол Бельгії в Україні.

Про свою нову посаду Надзвичайний і Поважний Посол Алекс Ленартс зазначає:  «Я вибрав працювати в Україні, оскільки сьогодні Україна – це новий виклик для Європи. Коли мене запитують про те, коли ж Україна стане членом Європейського Союзу, я відповідаю, що це довгий і складний шлях. Проте це не є проблемою, адже головним є вибраний українцями європейський курс. І це найважливіше для вас, для вашої країни та для вашого професійного майбутнього, адже ви вирішили бути частиною відкритого, вільного простору».

У студентів та Алекса Ленартса відбулась жвава дискусія, зокрема говорили про непросту ситуацію на українських територіях Сходу та Криму, торкались тем міжнародних прав людини, проблем тероризму, расизму, релігії. Звісно, йшлося і про важливий актуальний етап в житті українців – Вибори Президента України 2019.

Ганна Фельцан,