Новини

23.04.2022
902

Пасочка для переселенця - акція в гуртожитках УжНУ

Пасочка для переселенця - акція в гуртожитках  УжНУ

Християни східного обряду готуються зустрічати одне з найбільших церковних свят – Великдень. Це особливий день для більшості українців, який має свої усталені віками традиції. Навіть війна неспроможна їх відмінити, навпаки у складні часи українці ще більше згуртовуються. 

У п’ятницю всі переселенці, які тимчасово мешкають в гуртожитках УжНУ, отримали великодній набір – пасочку, ковбаску, сир, крашанки та шоколадні яйця для всіх діток. Ініціаторами акції є члени однієї родини Ірина Качур-Кутявіна, Марія Качур та Василь Кепич.  «Великдень – це чудове і світле свято, і хочеться, щоб усі мали  можливість його відчути. Вирішили запустити хвилю добра – допомогти людям, які були вимушені тікати від війни, зустріти світле свято Воскресіння Христа зі звичними для нас українців смаколиками. Є багато людей, які живуть в гуртожитках та інших місцях тимчасового прихистку, і пакуночок з Пасочкою точно зробить їм справжнє свято» – каже пані Ірина. У гуртожитках УжНУ живуть 1 670 переселенців – 432 родини, з них 485 –  дітки. Всі вони отримали свій великодній набір. Кошти вдалося зібрати завдяки акції в Facebook. Її підтримали багато небайдужих людей – і харків’яни (звідки родом Ірина та Марія), які сьогодні змушені ховатися в бомбосховищах, і ті хто знаходиться на передовій, і, звичайно, закарпатці. 

Акція була успішною, вдалося зібрати навіть більше коштів, ніж планувалося. Загалом роздали 495 пасочок, 1850 крашанок, 154 кг ковбаски, 495 шматочків сиру, 530 шоколадних яєць. Крім мешканців гуртожитків їх отримали переселенці, які мешкають в ужгородській школі № 8 та бійці ужгородської ТрО. 

Категорії: