На засіданні Вченої ради звітували керівники університетських підрозділів

Четвергове засідання Вченої ради УжНУ розглянуло цілу низку актуальних питань життя університету. Про підсумкову атестацію аспірантів і докторантів та результати набору в аспірантуру і докторантуру в 2018 році інформувала в.о. завідувача аспірантури Маріанна Кайла.У звіті йшлося про загальні  відомості аспірантури та докторантури, динаміку чисельності аспірантів та академічні стипендії. Маріанна Кайла наголошує, що план прийому до докторантури у 2018 році виконаний повністю. До докторантури було зараховано 11 докторантів (на 120 % більше ніж 2017р.), 8 на державне замовлення, 3 на контрактну форму навчання. Три аспіранти у 2018 році отримали академічні стипендії. У підсумку, за останні 5 років загальна чисельність аспірантів зросла майже у 2 рази. Також збільшилися показники державного замовлення, протягом 5 років вони зросли на 15%. А кількість докторантів за останні 5 років зросла майже у 3 рази. Також збільшилися показники державного замовлення майже у 3 рази.

Про навчальну, наукову та виховну діяльність інженерно-технічного факультету доповідав декан Іван Туряниця. У доповіді було детально окреслено загальну характеристику факультету, контингент студентів, кадрове, матеріально-технічне та методичне забезпечення навчального процесу,наукову, науково-дослідну роботу студентів, працевлаштування студентів та виховну роботу. Зокрема, високим є рівень працевлаштування студентів за спеціальністю. Як наголошує Іван Туряниця: «Деканат та кафедри інженерно-технічного факультету підтримують зв’язки з підприємствами області, підписані відповідні угоди про співпрацю. За період проведення виробничих переддипломних практик, презентацій, навчальних екскурсій студенти знайомляться з конкретними підприємствами, умовами праці на них». Випускники підрозділу з електроніки, механіки, будівельних конструкцій, комп’ютерних технологій, систем автоматизованого проектування успішно реалізують себе в будівельних організаціях та найсучасніших підприємствах області. Також випускники працевлаштовуються в організації, що займаються розробкою програмного забезпечення, установах волоконно-оптичних ліній зв’язку, відділах радіоелектроніки, захисту інформації, стандартизації і метрології, в управлінні виробництвом, логістиці. Чимало студентів поєднують навчання з роботою, узгоджуючи свій графік з деканатом та підприємством.

Директор ННІ євроінтеграційних досліджень Іван Артьомов інформував про роботу та перспективні напрями розвитку навчально-наукового Інституту євроінтеграційних досліджень.Директор інституту звітувавпро наступне: втілені наукові проекти, науковий та експертний супровід,наукові розробки інституту, періодичні видання інституту, індекс цитувань, навчально-методичну роботу, результати виконання наукових проектів та інше. «Підготовлені чотири науково-методичні комплекси. Практично кожен комплекс складається з посібників, глосаріїв, хрестоматій і закінчується монографічним дослідженням. Якщо говорити про рівень цих робіт, то в роки нашої діяльності на загальноуніверситетських конкурсах ці роботи займали призові місця. Цьогоріч ми також потрапили в число призерів. Ми тісно співпрацюємо і з Науковою бібліотекою УжНУ. За 4 роки ми передалив бібліотеку 285 екземплярів різних посібників та монографій».

На засіданні проректор з наукової роботи Ігор Студеняк проінформував про результати конкурсу «Кращий підручник або навчальний посібник за 2017 рік». Серед претендентів з природничих наук місця розподілились так: 1 місце – навчальний посібник «Неруйнівні методи контролю» Сусліков Л.М., Студеняк І.П., 2 місце – навчальний посібник «Недеревні ресурси» Мигаль А.В.,  Бокоч В.В.. Серед претендентів з гуманітарних наук: 1 місце – підручник «Латинська мова» Ухаль М.М. та навчальний посібник «Макроекономіка: теорія і практикум» Шинкар В.А., П’ясецька-Устич С.В., 2 місце – підручник «Історична граматика української мови, 1» Тимко-Дітко О., Юсип-Якимович Ю. та практичний посібник «Видання підручників та навчальних посібників нового покоління» Артьомов І.В., 3 місце – навчальний посібник «Управління інноваційними проектами» Пойда-Носик Н.Н., Черленяк І.І. та підручник «Фінансово-економічна грамотність – Ч.1: Основи національної економіки, економіки регіонів та фінансової системи України» Пойда-Носик Н.Н. Лийзьо Н.В.

Також на засіданні Вченої ради були розглянуті питання визнання сертифіката професора Т. Х. Олексика; утворення науково-практичної лабораторії в структурі Територіально відокремленого структурного підрозділу «Філія Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет» у м. Львів; затвердження навчальних планів здобувачів освіти; затвердження  тем дисертаційних досліджень, зміну наукового керівника та надання дозволу на наукове керівництво; рекомендацію до друку окремих видань та інше.

Наступне засідання Вченої ради планується 24 січня.

Ганна Фельцан,