17.11.2020

На засіданні Вченої ради УжНУ розглянули проміжні підсумки вступної кампанії

У вівторок, 17 листопада, відбулося чергове засідання Вченої ради УжНУ. Серед основних питань -  результати вступної кампанії, завдання щодо організації прийому абітурієнтів у 2021 році та доповідь декана медичного факультету Олександра Болдижара про навчальну, наукову та виховну діяльність підрозділу.

Засідання розпочалося із інформації відповідального секретаря приймальної комісії УжНУ Петра Горвата про результати вступної кампанії. Як наголосив П.Горват, оголошені дані є проміжними, адже наразі ще триває третій етап вступу, а також подача заяв від іноземних студентів. Станом на середину листопада 2020 року до університету було подано 14 тисяч 447 заяв від вступників, з них 11180 – від вступників на основі повної загальної середньої освіти (ПЗСО). Якщо торкатися теми зарахування, то загалом зараховано до УжНУ 3681 студентів, з них на основі ПЗСО – 2159.

Окремо Петро Горват визначив і особливості, які постали перед університетом у процесі вступної кампанії. Це зокрема й зміщення термінів основного етапу вступної кампанії на серпень-вересень, створення електронного реєстру вступників пільгових категорій, встановлення мінімального конкурсного балу для вступу за державним замовленням, встановлення порогових балів для окремих спеціальностей, надання можливості подачі оригіналів документів поштою, сканкопій електронною поштою, збільшення до 4 років термін дії сертифікатів ЗНО із шкільних предметів а також чимало інших змін. «Ця вступна кампанія була особливою, передусім через епідеміологічну ситуацію. Хочу подякувати керівництву університету, всім працівникам приймальної комісії,  які добре справилися зі своєю роботою в цей непростий період» - відзначив Петро Горват.

Наступним питанням на Вченій раді розглянули навчальну, наукову та виховну діяльність медичного факультету, про неї розповів декан Олександр Болдижар. У своїй доповіді він детально ознайомив членів Вченої ради із особливостями навчального процесу на медичному факультеті. Зокрема деканатом факультету використовується програма для автоматизації діяльності деканату власної розробки. Вона дозволяє моніторити контингент студентів, відомості для складання та перескладання іспитів, слідкувати за академічною заборгованістю, рейтингами студентів, дозволяє отримувати зведені відомості за сесію, навчальні картки та звіти. Також за допомогою програми здійснюється звірка даних з ЄДЕБО та формування академічних довідок та даних для додатків до дипломів.

Розповів Олександр Болдижар і про результати анкетного опитування студентів медичного факультету в якому, студенти зокрема й оцінювали за низкою критеріїв роботу своїх викладачів. Як наголосив ректор Володимир Смоланка, це анкетування є поширеною практикою у провідних світових університетах,  дало позитивний результат на медичному факультеті та буде впроваджуватися на інших факультетах УжНУ.

Крім цього, на засіданні ухвалили рішення про створення Центру підготовки та атестації кадрів вищої кваліфікації Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет», уточнили теми дисертаційних досліджень та розглянули низку інших організаційних питань.