Новини

02.05.2020
274

На кафедрі ТЕІБ в навчальному процесі використовують професійне ліцензійне програмне забезпечення

На кафедрі ТЕІБ в навчальному процесі використовують професійне ліцензійне програмне забезпечення

 Здобуваючи спеціальність «КІБЕРБЕЗПЕКА» на кафедрі твердотільної електроніки та інформаційної безпеки (ТЕІБ), студенти стикаються з тим, що для вирішення більшості задач їм необхідно написати програми або скрипти. Для цього студенти можуть використовувати будь-яке програмне забезпечення, починаючи від звичайного Notepad++ і закінчуючи професійними IDE. Але для більш продуктивної та зручної роботи, студенти користуються IDE. Враховуючи те, що IDE не є безкоштовними, то аспірант Густі Владислав приклав чимало зусиль протягом останнього року, щоб студенти кафедри отримали студентські ліцензії, які дають можливість користуватися всім функціоналом IDE з умовою, що їхня діяльність не пов’язана з комерційною.

Протягом осіннього семестру викладач Густі Владислав та студенти випробували функціонал IDE та дійшли до висновку, що це робить роботу з кодом набагато легшою, дає багато підказок та спрощує відладку написаної програми. Було вирішено отримати ліцензію для IDE для навчальних аудиторій кафедри ТЕІБ.

Починаючи з березня 2020 року кафедра ТЕІБ фізичного факультету УжНУ отримала 20 ліцензій на використання програмного забезпечення JetBrains в процесі навчання своїх студентів, а саме на використання інтелектуальних середовищ розробки:
– PyCharm IDE    в процесі вивчення мови програмування Python;
– WebStorm IDE в процесі вивчення мови програмування JavaScript;
– Intellij IDE в процесі вивчення мови програмування Java;

Використання даних інтелектуальних середовищ розробки дає студентам можливість краще засвоїти матеріал та стати на крок ближче до професіоналів, адже саме це програмне забезпечення використовується в професійній розробці. Також це спрощує роботу студенту в процесі навчального процесу та в процесі виконання практичних та домашніх завдань, роботу з різними модулями та бібліотеками, які використовуються при написанні практичних частин до курсових та дипломних робіт, а також дає можливість напряму працювати з репозиторіями Git використовуючи вбудований графічний інтерфейс, без встановлення додаткового програмного забезпечення. Окремо  зауважимо, що використання такого роду ПЗ надзвичайно актуальне для проведення повноцінного навчального процесу при дистанційному навчанні студентів.

Молодий викладач Густі Владислав з оптимізмом дивиться в майбутнє і впевнений, що уже починаючи з вересня 2020 року всі студенти фізичного факультету в процесі виконання навчальних завдань з дисциплін , які пов’язані з програмуванням та новітніми інформаційними технологіями, матимуть можливість використовувати лише ліцензійне програмне забезпечення.

Завідувач кафедри ТЕІБ УжНУ,

В.Різак

Категорії: