Новини

23.05.2023
289

На факультеті міжнародних економічних відносин провели низку наукових заходів

На факультеті міжнародних економічних відносин провели низку наукових заходів

Минулий тиждень на факультеті міжнародних економічних відносин був насичений, один за одним відбувалися потужні наукові заходи. Розпочали із студентської науково-практичної конференції: «Інноваційні процеси економічного та соціально-культурного розвитку в світі», в якій взяли участь 50 студентів факультету. Традиційно працювали 4 панельні дискусії: «міжнародні економічні відносини», «теорія та практику перекладу», «міжнародна політика» та «прикладна лінгвістика». Кожна тема була цікавою та надзвичайно актуальною, а студенти демонстрували справжню обізнаність у тематиці, яку досліджують.

Наступні два заходи відбулися у рамках постійно діючого на факультеті студентського наукового клубу «Міжнародники в тренді». «Перший з них стосувався «Роль жінки у сфері міжнародних відносин та дипломатії: перемоги та тренди», - розповіла заступниця декану факультету міжнародних економічних відносин докторка економічних наук, професорка Марина Король.- Студенти чітко усвідомили те, що начебто «граючи за себе», необхідно також уміти працювати в команді, не лише переконувати у власній позиції, а й дослухатися до думки інших. За задумкою, переможцями визнаватимуться  не ті, хто найактивніше висловлюється, а ті, хто дає можливість усім учасникам максимально долучитися до обговорення, сприяє продуктивності дискусії, максимально просуває дебати вперед, даючи можливість глибокого й різностороннього висвітлення проблеми». 

Родзинкою наукових заходів стала чудова зустріч з Романом Дроздом, професором гуманітарних наук, істориком, ректором Поморської академії в Слупську (2008-2016 рр.), (нагороджений Срібним хрестом за заслуги у 2006 р. Президентом Польщі Лехом Качинським, Орденом за заслуги ІІІ ступеня у 2009 р. Президентом України Віктором Ющенком та Золотим хрестом за заслуги у 2018 р. Президентом Польщі Анджеєм Дудою). «Це великий друг України, видатний науковець міжнародного рівня, якого болить душа за те, що відбувається в Україні, - каже Марина Король. – Захід зібрав 150 учасників! Такого в нас ще не було. Були присутні не тільки студенти факультету МЕВ, але й учні наукового ліцею разом з вчителем історії Світланою Іваниш, учні Великобичківської ЗЗСО № 1 та № 2, а також учні Мукачівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів (а це також чудові профорієнтаційні заходи)».

 «Україна бореться за свободу Європи» - лозунг спікера, що надихає нас в такий непростий час боротися на різних фронтах, зокрема, і науки. Лектор провів аналіз українсько-польських відносин за останні 100 років, відзначив «больові точки» та зміну ставлення до них, як у Польщі так і в Україні. Особлива увага була присвячена впливу російсько-української війни на зміну парадигми польсько-українських відносин.

 

За інформацією  ФМЕВ

 

Категорії: