01.07.2019

КРУГЛИЙ СТІЛ

Круглий стіл «Реалізація освітньої реформи у школах з угорською мовою викладання у Закарпатській області»  відбувся 01 липня 2019 року об 11.00 год в ректораті Ужгородського національного університету.

Організаторами заходу стали Українська асоціація дослідників освіти спільно з кафедрою соціології та соціальної роботи Ужгородського національного університету, а також Департаментом освіти і науки Закарпатської обласної державної адміністрації.  Круглий стіл проводиться за ініціативи Міністерства освіти і науки України в межах проекту «Фінська підтримка української шкільної реформи».

Мета проекту - підвищення обізнаності представників національних меншин України про реформу шкільної освіти та формування позитивного ставлення до неї в Чернівецькій та Закарпатській областях.

У межах проекту було проведено 6 фокусованих групових інтерв’ю з:

- учителями;

- учнями закладів загальної середньої освіти з угорською мовою навчання, серед яких були учні, які попередньо навчалися в школі з українською мовою навчального процесу;

- батьками учнів;

- з працівниками органів управління освітою, методистами регіональних філій Інституту модернізації змісту освіти, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, які опікуються питаннями освіти національних меншин.

Також у команду виконавців проекту залучені фахівці з медіа-аналізу регіональних ЗМІ, які володіють угорською  мовою.

Учасники взяли участь у дискусії навколо питань:

- Перспективи реалізації мовної статті Закону України «Про освіту»

- Наповнення заходів, запропонованих Дорожньою картою імплементації мовної статті Закону України «Про освіту» на 2019-2023 рр.

- Ефективні шляхи побудови комунікаційної стратегії щодо вироблення позитивного ставлення до вивчення української мови.