28.12.2020

Кафедра загальної педагогіки та педагогіки вищої школи залучає професіоналів-практиків до аудиторних занять з аспірантами

З 1969 року при кафедрі загальної педагогіки та педагогіки вищої школи Ужгородського національного університету діє аспірантура зі спеціальності 011 «Освітні, педагогічні науки», навчання в якій завершили понад шістдесят осіб. Більше сорок з них захистили кандидатські дисертації. Сьогодні підготовкою дисертантів успішно керують доктори педагогічних наук, професори: Козубовська І.В., Опачко М.В., Староста В.І., Розлуцька Г.М.

Кафедра загальної педагогіки та педагогіки вищої школи підтримує зв᾿язки з багатьма закладами вищої освіти. Професіонали-практики залучаються до занять із аспірантами в формах бесід, лекцій, майстер-класів, тренінгів.

Так, 28 грудня 2020 року, за ініціативи завідувачки кафедри доктора педагогічних наук, професора Козубовської Ірини Василівни, аспіранти освітньої програми «Освітні, педагогічні науки» зустрілися з доктором педагогічних наук, професором Мукачівського державного університету Товканець Ганною Василівною, яка провела лекцію-бесіду з питань організації наукових досліджень у процесі навчання в аспірантурі, спрямовану на розвиток soft skills слухачів.

Упродовж зустрічі професорка нагадала присутнім про специфіку наукової діяльності та її різновиди, зорієнтувала аспірантів у актуальних напрямах сучасних наукових досліджень та ознайомила їх з науковим стилем викладу інформації в процесі науково-дослідницької роботи.

Наприкінці заняття Ганна Василівна відповіла на численні питання аспірантів, які стосувалися можливості реалізації теоретичних знань у підготовці й написанні науково-дослідницької роботи й інших текстів, безпосередньо пов᾿язаних із науковою діяльністю.

У подальшому кафедра планує розширювати залучення професіоналів-практиків, експертів галузі, представників роботодавців, у тому числі й зарубіжних, до аудиторних занять з аспірантами та проводити різні заходи з ними.

За інформацією кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи