Новини

04.12.2018
953

Європейський уїк-енд студентів факультету туризму та міжнародних комунікацій

Європейський уїк-енд студентів факультету туризму та міжнародних комунікацій

Досить швидко і непомітно минув ранковий переїзд до міста Лева, де на Двірцевій площі на подорожуючих студентів очікував комфортабельний двоперховий автобус. Не встигли оговтатися, як промайнув час, пов’язаний з прикордонними та митними формальностями в пункті пропуску Краковець, а далі, сповнені позитивних емоцій та незабутніх вражень мандрівники помчали ідеальними автошляхами Європи. Перший пункт призначення – культурна столиця Польщі, неповторний Краків. Місто, яке 2016 року відвідали, на секундочку, понад 12 мільйонів гостей, встановивши туристичний рекорд, що просто вражає та заставляє замислитися над тим, як запозичити досвід цього неймовірного міста та втілювати у життя в українських містах. Чому такі показники відвідування міста? Так, місто польських королів із багатостолітньою історією та старовинною європейською архітектурою притягує туристів як магніт, але справа в тому, що на розвиток туризму впливає також кількість авіасполучень міста зі світом.

Знайомство з культурною столицею Європи 2000 року розпочалося з розташованого на лівому березі річки Вісла замкового комплексу Вавель.


Вавель – історичний комплекс, що включає Собор Святих Станіслава і Вацлава, який впродовж багатьох століть є незмінним місцем поховання польських королів, та Королівський замок, що репрезентує колишню резиденцію польських королів, де знаходиться безліч музеїв та виставкових залів.

Далі наш шлях пролягав Старим Містом. Це велика пішохідна зона із вузенькими вуличками, вимощеними красивою та старовинною бруківочкою, освітлена романтичними ліхтариками, яка приваблює затишними кав’ярнями та ресторанчиками з вишуканим музичним супроводом та численними сувенірними крамничками.

Не встигли насолодитися вечірніми красотами Старого Міста, як опинилися у Серці старого Кракова… Ринковій площі, одній із найбільших площ середньовічної Європи, яка вражає архітектурними спорудами, каретами та голубами… Неймовірно!


Головна окраса площі – Маріацький костел або Церква Успіння Пресвятої Діви Марії, яка славиться своїми несеметричними готичними баштами та багатим внутрішнім декором. Готичні вітражі собору є одними з найцінніших у Польщі. Традиційно щогодини з цієї вежі сурмач грає мелодію (хейнал), сигнал точного часу або сигнал про пожежу чи загрозу нападу ворогів на місто. Завдяки екскурсоводу ми мали нагоду почути звук сурми у дворику за Маріацьким костьолом. Адже, саме на цю сторону сучасний сурмач нагорі грає останній, четвертий раз, а потім навіть махає туристам рукою, що вважається гарною прикметою, яка супроводжувала нас і надалі в наших незабутніх мандрах!

А ще ми побачили у центрі самого Кракова великі торгові площі, де можна придбати найрізноманітніші сувеніри ручної роботи для найвибагливіших туристів. Ця будівля має значне історичне значення, адже тут багато століть поспіль розташовувався ринок із дорогим сукном, звідки власне і сама назва площі – Сукєніце. Також вразив своєю величчю Домініканський Костел (Костел Святої Трійці) – яскравий взірець готичного стилю. 

Ось такою запам’яталася нам культурна столиця Польщі, славетне місто Краків… А далі була Прага!

Перед нами постала чарівна ранкова Прага або “Злата Прага”, як раніше називали чеську столицю, одне з найкрасивіших міст Європи та шосте за туристичною відвідуваністю. Місто з чудовою архітектурою, містичною історією та неймовірними легендами.


Прага – це просто фантастичне місто, в яке закохуєшся з першого погляду. Саме у цьому чудовому місті стародавні та сучасні пам’ятки архітектури поєднуються з надзвичайним затишком та масштабними спорудами.

Старе Місто – серце Праги, її найпопулярніше туристичне місце. Центром Старого Міста є Староміська площа, де встановлено пам’ятник національному героєві Чехії Яну Гусу. Навколо площі знаходяться історичні будівлі, найцікавішою з яких є Староміська ратуша. На ній розташовується знаменитий Астрономічний годинник. Ми мали можливість, як і юрби туристів, стати свідками надзвичайної вистави, що розпочинається з боєм годинника і відбувається щогодини, коли перед глядачами проходять 12 апостолів і все це дійство фіксується на пам’ять туристами завдяки численним фотокамерам.

Карлів міст – празький міст через Влтаву, витвір середньовічної архітектури. Перший камінь в основу будівництва у 1357 році власноруч заклав Карл ІV. Але назву “Карлів” міст отримав лише 1870 року. Сьогодні Карлів міст – улюблене місце гостей Праги. Міст стоїть на 16 арочних опорах,  його довжина складає 520 м. Крокуючи по мосту милуємося його середньовічними мостовими вежами і тридцятьма скульптурами, загадуємо бажання, яке неодмінно збудеться, торкаючись статуї святого Яна Непомуцького! І крокуємо далі…


А на нас вже дивиться величний Празький Град, розташований на лівому березі Влтави – найбільший середньовічний замок у світі довжиною 570 м, внесений у книгу рекордів Гіннеса. На території Граду знаходиться безліч пам’яток, зокрема знаменитий Собор Святого Віта, який будувався впродовж 500 років – це перлина Празького Граду, святе місце для чехів. Його величні шпилі зметнулися до неба, а неймовірні готичні фасади прикрашає мереживо кам’яного різьблення. У Соборі до 1836 року коронувалися чеські королі. Серед будівель, виконаних у різних архітектурних стилях вирізняються Старий королівський палац, Золота Вуличка, Монастир святого Георгія, Королівський сад, Скарбниця Лорети та Страговський монастир. У парадних воріт Празького Граду, які ще називають Ворота Гігантів, стоїть почесна Варта Граду, поруч з вартовими якої так люблять фотографуватися туристи.

 Вацлавська площа, або як називають її чехи, - Вацлавак, - центр міського життя – це серце Праги. Куди не підеш, все одно опинишся тут. На площі знаходиться безліч магазинів та ресторанчиків. На початку площі стоїть кінний пам’ятник святому Вацлаву, біля якого призначають побачення і зустрічі пражани, збираються на екскурсії туристи.


 А ще, виявляється, у Празі є власна Ейфелева вежа! Архітектори, натхненні виглядом Ейфелю, збудували у Празі свою міні-вежу, це – Петршинська вежа (оглядова вежа 60 м заввишки), яка стоїть на пагорбі Петршин. Вона нагадує Ейфелеву, але вони звісно відрізняються. Чеська вежа вище французької, тому що знаходиться на пагорбі, зокрема висота вежі разом із пагорбом – 324 м, а це на цілих 24 м вище, ніж Ейфелева вежа у Парижі. На вежі є 2 оглядові майданчики, з яких в ясний день відкривається фантастичний вид на Прагу!

А ви чули про будинок, що вміє танцювати? Це одна із найвпізнаваніших будівель Праги, побудована у 1996 році. Танцюючий будинок – унікальна за своїм дизайном та архітектурою будівля. Дві циліндричні вежі у футуристичному стилі, бетонна і скляна, символізують танцюючу пару. Незважаючи на те, що будівництво об’єкта викликало бурхливі суперечки між архітекторами та городянами, будинок став однією з визначних пам’яток столиці то уособленням сучасної празької архітектури.

А ви знаєте, що театр для чехів має особливе значення? Національний театр – це гордість столиці, неймовірно красива будівля із зоряно-блакитним куполом та золотою короною, на набережній Влтави. Це символ чеського відродження, який будували на пожертви людей.

Ось така вона Прага… І починаєш розуміти, чому в Празі проживали, працювали і творили видатні особистості?!

А далі по курсу був Дрезден!

Дрезден – адміністративний центр землі Саксонія, один з найбільших центрів промисловості, транспорту, науки та культури Німеччини, одне з найбільш відвідуваних туристами міст Німеччини, яке ще називають “Венецією на Ельбі”, по праву вважається одним з найкрасивіших міст Європи!

Це неймовірне місто постало з руїн, так як було цілковито зруйноване під час Другої Світової війни і тим самим здивувало весь світ.

Наше знайомство з містом розпочалося з Тераси Брюля – відомого і улюбленого місця прогулянок місцевих жителів та численних туристів вздовж відомої на весь світ ріки Ельби, долину якої внесено до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Тераса Брюля – це набережна Дрездена, яку часто називають “Балконом Європи”, адже звідси відкривається фантастичний краєвид на протилежну сторону Ельби. 


 З мосту Аугустусбрюке відкривається неповторний вид на історичні будівлі Старого міста, обриси яких надихнули на створення прекрасних картин, розміщених у Галереї старих майстрів – Дрезденській картинній галереї в палаці Цвінгер (Zwinger). Багата колекція всесвітньовідомої галереї представлена полотнами голландських, італійських та іспанських майстрів, від перегляду яких перехоплює дихання! Саме тут знаходиться знаменита “Сікстинська Мадонна” – шедевр Рафаеля, один з найбільших скарбів галереї. Крім картинної галереї в палаці Цвінгер розміщена велика колекція порцеляни, що складається з старовинних японських і китайських ваз та сервізів, а також виробів з майсенської порцеляни.

 А ми крокуємо далі… і перед нами постає неймовірно красиве панно “Княжа процесія” – це фарфорова картина із правителями Саксонії, яка викладена на стіні замку-резиденції королів довжиною майже 100 м. Це найбільше у світі фарфорове панно, для створення якого використано близько 25 тисяч неймовірних плиток всесвітньовідомого та дорогого майсенського фарфору. 

 

 Пройшовши затишною вуличкою Мюнцгассе ми опинилися біля ще однієї візитівки Дрездена – найвищої церкви у Німеччині Фрауенкірхе, висота якої сягає 91 м. Ця церква з піщаника була збудована за 6000 днів  між 1726 та 1743 роками. А у 1945 році під час бомбардування міста  церкву було зруйновано за одну ніч. І тільки після об’єднання Німеччини було прийнято рішення повернути Дрездену його старовинний силует, який не в останню чергу визначався обрисами Фрауенкірхе. Таким чином у 1994 році церкву почали відбудовувати, використовуючи усі уцілілі фрагменти, а наприкінці жовтня 2005 року урочисто відкрили. До речі, саме через різний вік піщаника, Фрауенкірхе виглядає чорно-білою, що додає споруді шарму та величі.

 

А ще у Дрездені є Золотий вершник – пам’ятник Августу Могутньому, який був відкритий в 1736 році. Статуя виблискує покритим золотом, вона була схована перед закінченням Другої Світової війни, а в 1956 році її повернено назад до 750-річчя Дрездена.

А який неповторний вигляд має Опера Земпера! Витоки дрезденської оперної традиції сягають корінням в епоху Ренесансу. Архітектура та акустика чудової опери Земпера дозволяють зарахувати її до шедеврів театральної архітектури ХІХ століття. Завдяки бездоганній якості виконання Саксонська державна опера в Дрездені належить до найвідоміших у світі! 


 Для любителів шопінгу у Дрездені є одна з кращих торгових алей Німеччини, розташована на одній з головних вулиць міста, так звана Прагер-Шрассе (Празька вулиця), яка бере свій початок у Старому місті і з’єднує його з Головним вокзалом, який також привертає увагу численних туристів і нагадує вокзал міста Лева… А нам прийшов час повертатися!

 

З неймовірними спогадами, фантастичними враженнями та позитивними емоціями… за інформацією факультету туризму та МК!

 

Категорії: