Новини

31.05.2023
921

Шлях до успіху: навчання на кафедрі політології і державного управління УжНУ

Шлях до успіху: навчання на кафедрі політології і державного  управління УжНУ

 Кафедра політології і державного  управління УжНУ пишається успіхами своїх студентів і випускників та запрошує на навчання талановитих молодих людей, які хочуть долучитися до навчання за спеціальностями  «Політологія» і «Публічне управління та адміністрування». Варто наголосити, що в час повномасштабної війни, активного руху України до ЄС та НАТО є дуже важливою робота кваліфікованих фахівців-політологів, аналітиків. Надзвичайно актуальною є й підготовка управлінців для місцевого самоврядування, адже потреба територіальних громад в фахових спеціалістах є справді нагальною.

Підготовка фахівців відбувається за трьома рівнями вищої освіти: бакалавр, магістр, доктор філософії.

 

Спеціальність «Політологія»

Підготовка здобувачів вищої освіти за спеціальністю «Політологія» здійснюється на кафедрі з 1990-х років, а перший випуск бакалаврів-політологів відбувся у 2002 р.  Особливістю сучасної освітньої програми є її направленість на поглиблене вивчення дисциплін політико-технологічного і прикладного характеру, електоральних і регіональних студій. Практична підготовка студентів передбачає обов’язкове проходження навчальної практики в обласних осередках політичних партій і виробничої практики в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

На кафедрі політології навчаються молоді студенти, які мають наукові та освітні досягнення, які відзначені на загальноукраїнському рівні. Нещодавно студент 1 курсу політології Іван Шумський здобув призове місце в міжнародній студентській олімпіаді «Шляхи та механізми захисту інформаційного простору України від шкідливих інформаційно-психологічних впливів».

 Іван Шумський розповідає: «Тема мого реферату на олімпіаді стосувалася російського ІПСО у медіа США під час російсько-української війни. Я вважаю, що нам важливо знати як працюють російські медіа, які їхні методи впливу і знати, як їм протидіяти. До прикладу, у США є така статистика, що республіканці більше схильні вірити в ті речі які просуває російська пропаганда. В своїй роботі я досліджував позиції відомих медійних осіб, зокрема Такера Карлсона, Дональда Трампа, консервативних think tanks, які продукують конкретні ідеї».

Декан факультету суспільних наук, доктор політичних наук Юрій Остапець зазначив: «Хотілося б зазначити про актуальність тематики  ІХ Міжнародної олімпіади «Шляхи та механізми захисту інформаційного простору України від шкідливих інформаційно-психологічних впливів» у контексті російсько-української війни. Щодо високого показника команди студентів-політологів та третього місця у індивідуальному заліку Івана Шумського, так це було приємною несподіванкою для колективу кафедри політології і державного управління. Щирі вітання студентам за високий рівень знань та професійність, показані на Міжнародному конкурсі. Бажаю їм подальших перемог та творчої наснаги у реалізації амбітних науково-практичних проєктів.

Користуючись нагодою, хочу запросити абітурієнтів на навчання за спеціальністю «Політологія», яка без сумніву буде однією із затребуваних у повоєнній Україні. Підготовка фахівців здійснюється за трьома освітніми рівнями (бакалавр, магістр, доктор філософії) з можливістю отримання подвійних дипломів магістра політології відповідно до договору з університетом у Тренчині (Словацька Республіка). 

Випускники спеціальності «Політологія» можуть працевлаштуватися у політичних партіях і громадських організаціях, в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, в дослідницьких і експертно-аналітичних центрах, у PR-агенціях і засобах масової інформації, в наукових і навчальних закладах. Фахівець-політолог може обіймати посади консультанта із суспільно-політичних питань, політичного оглядача, політичного експерта, політтехнолога, іміджмейкера, помічника-консультанта народного депутата, політичного журналіста, редактора, наукового співробітника та ін.

 

Доктор політичних наук. професор, гарант магістратури з політології Мирослава Лендьел додає: «Унікальність освітньо-професійної програми «Політологія» є її фокус на дослідженні політичних практик у країнах Центральної Європи та пошук аналогій чи досвіду, який можна практично використати в Україні в інституційному політичному будівництві, у комунікації з громадськістю, організації політичних кампаній та проєктів,  налагодженню транскордонного співробітництва, моніторингу безпекових явищ. Сильною стороною навчання є те, що після паузи, спричиненою COVID-19 повертаємося до «живих» дуже цікавих практик, зокрема у місцевих структурах політичних партій, а нещодавно зацікавлені студенти могли пройти стажування в Ужгородській міській раді. До речі, дуже добре себе зарекомендували як помічники депутатів, комунікатори між виконкомом та спортивними федераціями чи молодіжними організаціями».

 

Як розповідає випускник кафедри, Народний депутат України, фракція «Слуга народу» Анатолій Костюх: «У професійній роботі і журналіста, і зараз, у політичній діяльності, політологія мені дійсно допомагає, адже дозволяє зрозуміти причинно-наслідкові механізми тих чи інших політичних процесів. І жодного дня я не пошкодував, що навчався  на кафедрі політології в УжНУ, і точно можу сказати, що ми потребуємо тих людей, які розбиратимуться у владних процесах, у політиці, на різних щаблях влади».

 

 

 

Спеціальність «Публічне управління та адміністрування»

На кафедрі ведеться підготовка висококваліфікованих фахівців у сфері публічного управління та адміністрування. Їх завдання - результативно виконувати управлінські обов’язки та компетентно надавати адміністративні послуги у системі органів влади.

Здобувачі зможуть реалізувати свій професійний потенціал у сфері публічного управління та адміністрування, яке стрімко розвивається в Україні, зокрема в аспекті децентралізаційної реформи. З цією метою освітня програма спрямована не лише на здобуття теоретичних знань, а й на оволодіння практичними навичками управлінців. Студенти проходять практику в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, різноманітних організаціях та установах.

Доктор наук з державного управління, професор кафедри політології і державного управління факультету суспільних наук УжНУ Маріан Токар зазначає: 

«Публічне управління та адміністрування – це модерна спеціальність в Україні. Це спеціальність для сучасної креативної і відповідальної молоді. Наші освітньо-наукові програми забезпечують ефективність навчання, модерні методики, якість знань, демократичний стиль, інноваційний підхід, практичну складову, науково-дослідний вишкіл, професійну компетентність, фахову спрямованість, кар’єрну перспективу. Особливу актуальність набуває спеціальність «Публічне управління та адміністрування» в наші дні, в час боротьби України за свою державну незалежність, територіальну цілісність, європейське майбутнє. Після війни, перемоги над ворогами, саме нове покоління управлінців, публічних, державних службовців має постати в авангарді кардинальних, ефективних та успішних змін в нашій державі.

Тож щиро запрошуємо на навчання за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» в УжНУ на всі рівні вищої освіти: бакалавр, магістр, доктор філософії. Ви маєте шанс стати частиною успішного майбутнього європейської України!».

 

 

Наша команда

Підготовку політологів і  публічних управлінців здійснюють понад два десятки науково-педагогічних працівників: 6 докторів наук, професорів; 11 кандидатів наук, доцентів; 3 кандидати наук, викладачі та 2 старших викладачі. Крім того, викладачі кафедри забезпечують кадровий потенціал таких загальноуніверситетських науково-дослідних підрозділів як: НДІ політичної регіоналістики, НДІ Центральної Європи, Центр гендерної освіти. Окрім навчальної та наукової діяльності, на кафедрі політології і державного управління ведеться активна видавнича робота. Зокрема видаються монографії, збірники конференцій, навчально-методичні матеріали, наукові збірники.

Завідувач кафедри політології і державного управління, доктор політичних наук Анатолій Ключкович зазначає: «Проблеми політичної влади, національної безпеки, міжнародної політики, державного управління та регіонального розвитку  не втрачають свого актуального значення, тим більше в сучасних складних умовах розвитку Української держави.  Місія нашої кафедри – це підготовка високоосвічених професіоналів, що володіють теоретичними знаннями та практичними навичками, необхідними для діяльності у сферах, пов’язаних з політикою і публічним управлінням. Крім того, навчальний і виховний процес орієнтований на формування активної та творчої особистості, яка здатна креативно підходити до розв’язання проблем, ефективно адаптуватися до змін і реалізувати себе у будь-якій сфері суспільної діяльності. Тому, шановні абітурієнти, якщо ви мрієте про політичну, управлінську, журналістську та громадську кар’єру, то кафедра політології і державного управління допоможе набути відповідних знань і навичок. Для цього в нас є професійна команда викладачів, які забезпечують навчальний процес на трьох рівнях вищої освіти (бакалавр, магістр, доктор філософії) за спеціальностями  «Політологія» і «Публічне управління та адміністрування».

Кафедра співпрацює з низкою закордонних університетів: Пряшівський університет у Пряшеві (Словаччина), Мюнхенський університет Людвіга-Максиміліана (Німеччина), Університет Миколаса Ромеріса (Литва), Карловий університет у Празі (Чехія), Університет ім. Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Польща).

Студенти кафедри політології і державного управління мають можливість навчатися та стажуватися за кордоном у рамках численних міжнародних програм мобільності (зокрема Erasmus+, Fulbright, DAAD тощо). Кафедра забезпечує проходження студентами навчальної та виробничої практики в політичних партіях, громадських організаціях, органах державної влади та органах місцевого самоврядування. Студенти постійно беруть участь у різноманітних наукових заходах, творчих конкурсах, олімпіадах, на яких часто отримують нагороди та відзнаки. У вільний від навчання час студентська молодь має змогу долучитися до різних форм дозвілля (спортивні змагання, екскурсії, мистецькі заходи, вечори відпочинку), що робить студентське життя яскравим і насиченим.

 Додаткову інформацію про освітні програми, навчальні дисципліни та організацію навчання за спеціальностями «Політологія» і «Публічне управління та адміністрування» можна отримати на веб-сторінці кафедри політології і державного управління

(https://www.uzhnu.edu.ua/uk/infocentre/4057).

 

Загальна інформація для абітурієнта тут: https://www.uzhnu.edu.ua/uk/cat/abiturient

 Поштова адреса: Головний корпус УжНУ, вул. Університетська, 14, каб. 233,  м. Ужгород, 88016.

Електронна адреса: kaf-polit@uzhnu.edu.ua

 Контактні телефони: 0662621924.

Категорії: