16.07.2019

Декани факультетів УжНУ про успіхи вступної кампанії-2019

Вступна кампанія-2019 розгортається активно й динамічно. Щодня кількість заяв від абітурієнтів зростає. На кожному факультеті є свої спеціальності-фаворити, які щороку завойовують більшу популярність у вступників. Деякі факультети вже на другому тижні вступної кампанії б’ють минулорічні рекорди за кількістю заяв. А детальніше про успіхи своїх факультетів розповіли їхні декани.

Директор Українсько-угорського навчально-наукового інституту Отто Шпеник: «Можна констатувати, що вступна кампанія-2019 вже є успішнішою за минулорічну. Адже станом на сьогодні ми отримали 107 заяв від абітурієнтів, а це загальна кількість заяв вступної кампанії-2018. До проблемних моментів можна віднести те, що меншою популярністю користуються природничі науки. Зокрема: фізика, математика. Проте зменшення зацікавленості в цих дисциплінах є поширеною тенденцію нині в багатьох вишах та факультетах».

Декан факультету суспільних наук Юрій Остапець: «Цьогорічна вступна кампанія відрізняється динамічністю, в першу чергу за кількістю заяв від вступників, загальна кількість котрих на сьогодні складає 570 заяв. Користуються популярністю і небюджетні пропозиції. Ці пропозиції стосуються абітурієнтів, які не мають сертифікату ЗНО з дисципліни, рекомендованої МОН на обрану ними спеціальність, проте вони можуть замінити її іншою запропонованою. Поки що важко прогнозувати, якою видасться ця вступна кампанія. Але вже можу сказати, що групи спеціальностей «Психологія», «Початкова освіта» будуть добре укомплектованими, адже саме на ці спеціальності подано найбільшу кількість заяв,  і чимало з них з прерогативою «1».

Декан факультету іноземної філології Михайло Рошко: «Найпопулярнішою дисципліною у нас стабільно стає англійська мова та література. На спеціальність «Англійська мова та література. Переклад» подано вже 220 заяв, а на «Середня освіта. Мова і література (Англійська)» – 86 заяв. І це тільки почався другий тиждень. Меншою популярністю користуються спеціальності, присвячені вивченню румунської і французької мов та літератур.  А в цілому на всі спеціальності подано близько 400 заяв, що є хорошим показником».

Ганна Фельцан,