27.02.2019

British Council Ukraine надає ґрант факультету іноземної філології для створення студентського простору «AuraAcademica»

В Ужгородському національному університеті починає роботу студентський простір, де кожен зможе знайти для себе щось цікаве. Навчатися, розвиватися і спілкуватися із однодумцями відтепер буде простіше. Адже, AuraAcademica – відкрита безкоштовна платформа для індивідуальної та командної роботи студентів УжНУ. Варто зазначити, що створення цього простору – повністю студентська ініціатива. Університет же надав приміщення, у якому наразі триває ремонт.

Ініціатива розпочиналася із трьох студенток факультету іноземної філології Ірини Микулин, Ярини Кущинець та Мирослави Попович, а також доцентки кафедри англійської філології Ірини Андрусяк.  Назва AuraAcademica з латини перекладається як «студентський вільний дух». І у цьому і є символізм. Як зазначають організаторки: бути вільним духом означає бути вірним собі, впевненим у своїх силах, самодостатнім, зрілим та готовим долати життєві труднощі.

Ярина КУЩИНЕЦЬ, студентка факультету іноземної філології УжНУ, співзасновниця студентського простору «AuraAcademica»:

Ми вирішили взяти участь у конкурсі від Британської ради «Програми розвитку студентських компетенцій» і мали пройти два семінари від British Council Ukraine, перший тривав у Львові, інший – у Києві. Там спікери вчили нас правильно писати і розбудовувати власні проекти, і одним із завдань і стало написання власного. Наразі уже досягли чимало, зокрема, займалися волонтерством та запустили Speaking Club, заняття вестиме носій мови Сем.

Учасники «AuraAcademica» активно розпочали роботу: брали участь у волонтерських акціях, міських та університетських заходах, організовували мовні зустрічі. Долучилися до проектів від Британської ради, пройшли відповідні навчання.

Це наш перший ґрант, перша проектна заявка. Обирали із 60 претендентів зі всієї України, це усе тривало протягом 2 місяців. Виграли три команди, це все студентські коворкінги. Кожен виш отримає по 20 тис. грн. Це для нас класний початок, за ці кошти ми зможемо придбати найпершнеобхідні меблі: столики, стільчики, пуфи. Про пуфи ми давно розповідали нашим студентам, вони мріють про них, аби прийти із ноутбуком і попрацювати. Можливо, з кавою і чаєм. Плануємо таку собі бар-стійку, де можна приготувати собі буде дещо.

Попереду в «AuraAcademica» амбітні плани. Наразі за проектом проводять ремонт приміщення майбутнього студентського простору, закуповуватимуть меблі та облаштовуватимуться. У розкладі уже заплановані зустрічі із організаторами «Гоголь-фесту», радником Міністра освіти України, чимало мовних та розвиваючих клубів. Організаторки закликають студентів не бути байдужими та долучатися до спільної роботи.

Зв’язатися із AuraAcademica можна у соцмережах Фейсбук та Інстаграм або телефоном 0665191692 (Ірина).