Новини

29.11.2018
514

На інформаційному дні рамкової програми "Горизонт 2020" обговорили пріоритети розвитку та шляхи активізації участі українських організацій

На інформаційному дні рамкової програми "Горизонт 2020" обговорили пріоритети розвитку та шляхи активізації участі українських організацій

У середу, 28 листопада, відбувся інформаційний день РП "Горизонт 2020" на теми: "Пріоритети сталого розвитку в РП ЄС з досліджень та інновацій "Горизонт 2020" та "Шляхи активізації участі українських організацій в РП ”Горизонт 2020”: практичні кейси та інші аспекти". У заході мали змогу взяти участь науковці, представники бізнесу, стартапів, громадських організацій та влади.

Як зазначають організатори, метою заходу є надання потенційним аплікантам вичерпної інформації про основні аспекти участі в РП «Горизонт 2020» та нові конкурси за напрямами «Здоров’я», «Харчова безпека», «Енергетика», «Інклюзивні суспільства», «Нові технології» та «Дії Марії Склодовської-Кюрі».Також серед цілей заходу було обговорення можливостей підготовки проектних пропозицій із залученням організацій незалежно від організаційного типу та форми власності, та створення дієвого симбіозу між науковцями, бізнесом, владою та громадськими установами. 

Модератор інформаційного дня Таїсія Симочко наголошує: «Горизонт-2020» – це не проект, це велика рамкова програма Європейського Союзу, яка триває з 2014 року до 2020 року. Бюджет програми більше 80 млрд. євро. Програма оголошує з певною періодичністю конкурси за різними напрямами. Є три основні розділи програми: передова наука, лідерство у промисловості і соціальні виклики. В свою чергу вони ще поділяються за пріоритетами. Наприклад, я, як представник національного контактного пункту при УжНУ, відповідаю за напрями «Здоров’я» та «Харчова безпека». Конкурси оголошуються орієнтовно раз в 8-9 місяців й різні організації можуть подавати проектні заявки для участі».

Статистика УжНУ в  РП «Горизонт 2020» є досить непоганою: з 2014 року університет подав 14 проектів, два з яких виграли.  Найбільше успішних партнерств українці створили з пердставниками Німеччині, Великобританії, Італії, Франції. 

Ділилися своїми думками та досвідом на заході: Таїсія Симочко (НКП «Здоров’я» та «Харчова безпека», Ужгородський національний університет), Артур Воронич (НКП «Енергетика», Івано-Франкіський національний університет нафти та газу), Оксана Заремба (НКП «Нові технології» та «Інклюзивні, інноваційні та розумні суспільтва», Львівський національний університет ім. Івана Франка), Оксана Крупка (НКП «Дії Марії Склодовської-Кюрі», Київський національний університет ім. Т. Шевченка).

 

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

 

 

Категорії: