Газета «Погляд»

Історія заснування студентського видання «Погляд» розпочалася із жовтня 1998 року. З ініціативи тодішніх ректора Ужгородського університету, професора В.Ю.Сливки та за безпосереднього сприяння завідувача кафедри журналістики, нині професора, завідувача кафедри української літератури В.В.Барчан на щойно відкритому відділенні журналістики вирішили створити часопис. З одного боку, газета повинна була функціонувати як навчальне видання для здобувачів фаху із журналістики, а з іншого, – як орган ученої ради Ужгородського університету.

Перший номер «Погляду» вийшов 26 січня 1999 року. Відтоді цей місячник став для студентів своєрідною творчою лабораторією, хорошим стартом на шляху до підкорення журналістського олімпу. Адже практикуючись у своїй газеті, юнаки й дівчата досконало вивчають усі стадії випуску часопису й журналістської праці загалом, починаючи з пошуку тем,  збору матеріалу та завершуючи друком видання і його розповсюдженням.

«Погляд» із самого початку існування покликаний був задовольняти читацькі смаки насамперед студентів, випускників, викладачів університету. Утім, виконуючи сьогодні цю функцію, газета значною мірою орієнтується на університетську молодь із числа здобувачів фаху. Про це свідчить зміст матеріалів та їх мовностилістичні особливості.

Газета виходить українською мовою. Єдиним джерелом фінансування часопису є кошти засновника – ДВНЗ «Ужгородський національний університет».

 Від часу заснування «Погляду» його редакційний склад постійно оновлюється: одні здобувачі фаху стають випускниками, а на їх місце до редакції приходять інші. Утім, часопис неодмінно асоціюється зі студентами відділення журналістики, які є основними його творцями.

Головний редактор газети – доцент кафедри журналістики, член Національної спілки журналістів України, лауреат кількох всеукраїнських журналістських конкурсів та Золотої медалі української журналістики В.Ю.Тарасюк (від часу заснування газети й досі). Майже 15 років художником-верстальником видання була доцент кафедри журналістики Л.Я.Поліха, яка, власне, і розробила перший дизайн часопису.

Основний зміст «Погляду» формують матеріали різних жанрів, авторами яких є  громадські кореспонденти із числа переважно студентів відділення журналістики.

Часопис систематично бере участь у різноманітних акціях, зокрема поглядівці неодноразово долучалися до сплаву гірською Тисою з метою популяризації туризму й здорового способу життя, високої екологічної культури серед населення Закарпаття, виступали у спортивних змаганнях серед працівників засобів масової інформації області з нагоди Дня журналіста, долучалися до прес-турів тощо.

Газета «Погляд» була відзначена грамотою за участь у І Всеукраїнській виставці студентських мас-медіа та в Міжнародній науково-практичній конференції «Студентські мас-медіа в Україні: реалії та перспективи розвитку» (Запоріжжя, 2007), посіла 3 місце у всеукраїнському конкурсі студентських засобів масової інформації (Запоріжжя, 2008), стала лауреатом обласної почесної відзнаки «Оберіг Срібної Землі» (Ужгород, 2008) та іншими нагородами.

Студенти, які постійно практикувалися в часописі, неодноразово ставали призерами всеукраїнських олімпіад із журналістики та всеукраїнських конкурсів для журналістів-початківців.

При редакції газети засновано книжкові серії «Студентська публіцистика» та «Наукові дослідження преси», авторкою яких стала студентка, а нині випускниця відділення журналістики Мирослава Гараздій, яка з першого курсу й до тепер працює в «Погляді».  

 

 

 

Відповідальний за зміст: Тарасюк Володимир
Оновлено: 14.11.2020