Кафедра інформаційних управляючих систем та технологій

Кафедра інформаційних управляючих систем та технологій була створена в 2000 р. шляхом поділу кафедри інформатики та інформаційних технологій на дві кафедри: інформаційних управляючих систем та технологій і загальної інформатики та математичного моделювання. Першим завідувачем кафедри був д.т.н., проф. Василенко Ю.А.

Кафедра є випусковою і здійснює підготовку фахівців-програмістів за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» (бакалавр, магістр та доктор філософії). Випускники кафедри інформаційних управляючих систем та технологій здобувають кваліфікацію «Фахівець з розробки комп’ютерних програм». 

Високий рівень підготовки зі спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» забезпечує потужний колектив кафедри інформаційних управляючих систем та технологій

Студенти спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» потрапляють під час навчання на стажування в такі всесвітньо відомі ІТ-корпорації, як Google, MicroSoft, Huawei. Студенти, аспіранти та викладачі кафедри беруть активну участь в роботі журі фінального етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з інформатики та Всеукраїнського турніру юних інформатиків, а також є авторами задач на престижних всеукраїнських та міжнародних змаганнях.

При кафедрі працює студентський гурток зі спортивного програмування (керівники: к.т.н., доц. Міца О.В., ст. викл. Вапнічний С.Д. та аспірант Оришич С.С.). Студенти, які займаються в гуртку, виборюють високі місця на змаганнях різного рівня, в тому числі міжнародних студентських олімпіадах з програмування. Зокрема, є віце-чемпіонами в 2016 році та чемпіонами в 2017 році чемпіонату України зі спортивного програмування, триразовими призерами чемпіонату Південно-Східної Європи з програмування, а також посіли 34 місце в світі в 2017 році  (м.Рапід-Сіті, США) та 31 місце в світі в 2018 році в (м. Пекін, Китай).

Кафедра є основним ядром при організації та проведенні Міжнародної літньої школи з програмування, яка проходить кожного року у серпні місяці в Ужгороді і на якій збираються кращі студенти-програмісти України та ближнього зарубіжжя .

Також при кафедрі працює студентський гурток з робототехніки (керівники: ст. викл. Вапнічний С.Д., доц. Левчук О.М.). Під керівництвом доцента кафедри інформаційних управляючих систем та технологій Левчука О.М. студенти, які займаються в гуртку з робототехніки, виграли «срібло» на Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності (робототехніка) WorldSkills Ukraine у 2017 році. Серед розробок студентів − власний 3D принтер.

Студенти, які навчаються за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки» отримують ґрунтовні знання з:

-фундаментального програмування;

-веб-технологій, веб-дизайну,  програмування та підтримка веб-застосувань;

-інтелектуального аналізу даних;

-нейромереж, штучного інтелекту, машинного навчання;

-інтернет клієнт-серверних систем та баз даних; 

-комп’ютерних мереж та захисту інформації.

На кафедрі виконується велика кількість наукових досліджень, тематика яких досить різноманітна, адаптована до сучасних наукових тенденцій та регіональних потреб. Кафедра має широкі наукові зв'язки з провідними науковими організаціями та вищими навчальними закладами України та ближнього зарубіжжя, зокрема з Інститутом кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України, з Національним технічним університетом України "Київський політехнічний інститут", Ужгородським інститутом електронної фізики НАН України, Харківським національним університетом радіоелектроніки, Білоруським державним університетом, Академією транспорту, інформатики і комунікацій (Молдова), Європейським університетом (Грузія), Університетом м. Аль-Айн (Об'єднані Арабські Емірати) та іншими установами.

 

Відповідальний за інформацію: Міца О.В.
Дата оновлення сторінки: 25.11.2022