В Ужгороді відбувся круглий стіл „Вплив жінок і дівчат на прийняття рішень: досвід та виклики у Закарпатській області”
За ініціативи Центру ґендерної освіти при Ужгородському національному університеті та за підтримки Закарпатської обласної державної адміністрації у конференц-залі Головного управління Національної поліції України в Закарпатській області та на платформі Zoom відбувся круглий стіл «Вплив жінок і дівчат на прийняття рішень: досвід та виклики у Закарпатській області».
Участь у роботі круглого столу взяли: Денис Ман, заступник голови Закарпатської обласної ради; Мирослава Ливч, керуюча справами Закарпатської обласної ради; Ольга Травіна, заступниця голови Закарпатської облдержадміністрації; Михайло Петрішка, директор Департаменту соціального захисту населення Закарпатської облдержадміністрації; Леокадія Герасименко, голова Спілки жінок України; Маріанна Колодій, керівниця Центру ґендерної освіти при УжНУ; консультантки Національного Демократичного Інституту Ірина Трохим (м.Львів) та Ірина Столярчук (м.Хмельницький), депутатки Закарпатської обласної ради, голови та депутатки рад територіальних громад Закарпатської області, представниці та представники неурядових організацій та жінки-лідерки.
У вступному слові Денис Ман зазначив, що забезпечення рівноправ’я жінок та чоловіків у суспільстві запорука сталого розвитку, для демократичного розвитку важливим є представництво жінок на рівні прийняття рішень. Заступник голови Закарпатської обласної ради зазначив, що у Закарпатській області чимало жінок є успішними керівницями, депутатками і лідерками громад, однак важливо, щоб таких прикладів було ще більше.
Ольга Травіна, заступниця голови Закарпатської облдержадміністрації зазначила, що для посилення ролі жінок на рівні прийняття політичних та управлінських рішень важливою є консолідація зусиль усіх зацікавлених сторін та забезпечення ґендерної рівності, як складової процесів публічного управління та адміністрування у Закарпатській області.
Під час круглого столу учасниці та учасники обговорили питання ґендерного представництва у радах різних рівнів Закарпатської області за результатами Місцевих виборів 2020 року; впровадження політики ґендерної рівності у діяльності органів представницької влади; створення депутатських груп за рівні можливості у радах різних рівнів; протидію сексизму; просування програм підтримки вразливих груп жінок та постраждалих від ґендернообумовленого і домашнього насильства.
У ході обговорення Мирослава Ливч, депутатка-керуюча справами Закарпатської обласної ради зазначила: «Реалізація політики рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, завжди виступає індикатором готовності суспільства до демократичних перетворень. Важливо залучати чоловіків-депутатів до заходів з ґендерної рівності. Важливо, щоб у радах різних рівнів функціонували депутатські групи за рівні можливості. Важливо, щоб така депутатська група запрацювала у Закарпатській обласній раді».
На завершення учасниці та учасники круглого столу домовилися напрацювати спільні рекомендації до представницьких та виконавчих органів публічної влади у Закарпатській області щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
За інф. Центру ґендерної освіти