03.12.2021

Випускникам кафедри військової підготовки УжНУ присвоєно офіцерські звання

У п`ятницю, 3-го грудня, у великій залі Вченої ради УжНУ відбулось вручення випускникам кафедри військової підготовки УжНУ погонів молодшого лейтенанта та, за наказом міністра оборони України, присвоєно офіцерське звання. Урочистості приурочили до 30-річчя Збройних Сил України та Міжнародного дня студентів.

Привітати новоспечених офіцерів запасу завітало чимало гостей. Зокрема, в.о. голови Закарпатської ОДА Петро Добромільський, завідувач кафедри військової підготовки УжНУ Василь Олійник, проректор УжНУ з науково-педагогічної роботи  Ігор Король, заступник міського голови Ужгорода Василь Гомонай, військовий капелан Іван Ісаєвич, випускниця кафедри, діючий офіцер, психолог військової частини Марія Славич та інші. Гості бажали, щоб попереду на випускників кафедри чекало ще чимало перемог, а також акцентували на величезній відповідальності офіцерів, від яких в майбутньому може залежати життя й здоров’я підлеглих, а також спокій їхніх родин.

Крім того за вагомий особистий внесок у розвиток громадського життя університету заступник міського голови Ужгорода Василь Гомонай вручив грамоти Ужгородської міськради студенту 3 курсу факультету історії та міжнародних відносин, голові Студентської ради цього факультету Антону Яблонському, студентці 3 курсу факультету суспільних наук, голові Студентської ради цього факультету Катерині Клопотар, студентці другого року навчання в магістратурі юридичного факультету Мар’яні Жемонській.

Кафедру військової підготовки УжНУ утворено в 2015 році. Серед її цьогорічних випускників є і ті, хто пройшов не лише строкову військову службу, а й захищав Україну на сході, брав участь у боях за Дебальцеве, як, наприклад, активіст руху ветеранів Микола Марчишак. Він щиро подякував ректору університету Володимиру Смоланці за розуміння важливості військової підготовки та офіцерам кафедри за фахові знання.