Новини

21.03.2023
1143

Викладачі УжНУ стажувалися в Словаччині в рамках міжнародного проєкту SIBSU

Викладачі УжНУ стажувалися в Словаччині в рамках міжнародного проєкту  SIBSU

Академічна мобільність в сучасних умовах є невід’ємною складовою професійної діяльності викладача. Міжнародні проєкти, стажування, обміни досвідом – одні з багатьох можливостей, які сьогодні є доступні для викладачів Ужгородського національного університету завдяки професійній роботі адміністрації, відділу міжнародних зв’язків та зокрема проректорці з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Мирославі Лендьєл.

Одним із масштабних та результативних проєктів, в яких Ужгородський національний університет є співпрацюючою організацією є міжнародний проєкт «Безпечний та інклюзивний кордон між Словаччиною та Україною» (SIBSU). Мета проєкту – дослідження перспектив розвитку інтегрованого менеджменту словацько-українського кордону, впливу кордону на соціально-економічний розвиток прикордонних територій. Завершальним етапом реалізації проєкту стало стажування викладачів університету, доцентів  Ганни Мелеганич (кафедра міжнародних студій та публічних комунікацій), Надії Кічери та Ольги Сурніної-Далекорей (кафедра політології і державного управління) у Пряшівському університеті (м. Пряшів, Словацька Республіка) у період з 13 по 17 березня.  Протягом періоду стажування дослідницям вдалося ознайомитися з функціонуванням Інституту політичних наук філософського факультету Пряшівського університету, було взято участь у проведенні таких навчальних дисциплін як «Міжнародні організації», «Транскордонне співробітництво», «Транскордонне співробітництво Пряшівського самоврядного краю», «Прикордонні студії» («Border study»).

 

Не менш важливим для досягнення мети дослідження було ознайомлення з компетенціями та діяльністю Офісу Пряшівського самоврядного краю у сфері міжнародного/транскордонного співробітництва (Відділ зовнішніх зв’язків та протоколу Офісу Пряшівського самоврядного краю; Відділ управління проектами Управління Пряшівського самоврядного краю Посередницький орган інтегрованої регіональної операційної програми Пряшівського самоврядного краю - Відділ реалізації проектів).

Безпосередньо результатам  вищезгаданого проєкту SIBSU була присвячена публічна дискусія щодо можливостей транскордонної співпраці між Україною та Словаччиною, яка відбулася 16 березня 2023 року в Пряшівському університеті, за участі представників Управління прикордонної та зовнішньої поліції Президії поліцейських сил (Словаччина), Чопського відділу прикордонної служби Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України (Україна), представників митних служб Словаччини та України, Дослідницького центру Словацької асоціації зовнішньої політики (SFPA) Братислава (Словаччина); Центру аналізу регіональних ризиків, Ужгород (Україна), викладачів та студентів Інституту політології.

 

 

 

За інф. учасниць стажування

Інформаційно-видавничий центр

 

 

 

Категорії: