26.04.2019

Щодо надання відстрочки від призову на строкову військову службу слухачам кафедри військової підготовки.

Завідувач кафедри військової підготовки Ужгородського національного університету Василь Олійник надав роз’яснення студентам та майбутнім слухачам кафедри стосовно надання відстрочки від призову на строкову військову службу слухачам кафедри військової підготовки.

Зокрема, Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу» громадянам України надано право на добровільних засадах проходити військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу у вищих військових закладах та у військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти.

Крім того, проектом Закону України, зареєстрованим у Верховній Раді України за №9454 від 28.12.2018 передбачено,надання відстрочки від призову на строкову військову службу громадянам України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу на період їх навчання, а також після завершення такого навчання до присвоєння первинного військового звання офіцерського складу, але не довше, ніж до кінця поточного року після завершення навчання.

Водночас,мають місце випадки, коли громадяни України, які проходять військову підготовку, вже закінчили навчання у закладах вищої освіти за денною формою навчання і втратили право на відстрочку від призову на строкову службу, але продовжують військову підготовку.

Для такої категорії громадян з метою врегулювання питання щодо надання зазначеним особам можливості завершити військову підготовку Генеральним штабом Збройних сил України видано розпорядження №9793/С від 20.04.19 яким визначено,  що:

-          Підрозділи військових комісаріатів (обласним, міським, територіальним центрам комплектування та соціальної підтримки) порушують клопотання перед призовними комісіями щодо надання відстрочки від призову на строкову службу особам, які проходять військову підготовку та завершують її у 2019 році.

-          кафедри військової підготовки надають довідки про проходження зазначеними категоріями громадян України військової підготовки із зазначенням закладу і терміну завершення навчання та двох примірників облікових карток для подання до військових комісаріатів за місцем перебування на військовому обліку для внесення змін в облікових даних громадян України, які проходять військову підготовку.