24.07.2022

Відійшла у вічність Євгенія Погоріляк

Відійшла у вічність Євгенія  Погоріляк

22 липня на 83 році життя відійшла у вічність колишня доцентка кафедри алгебри УжНУ Євгенія Яківна Погоріляк. Колектив УжНУ висловлює висловлює щирі  співчуття її родині, друзям  та колегам по роботі.

Прощання з померлою відбудеться завтра, у вівторок, 26 липня, у селі Оноківці на місцевому (старому) кладовищі об 11.00.

Євгенія Яківна Погоріляк народилася 21 березня 1940 року в м. Макіївка Донецької області. В 1957 році закінчила Ужгородську середню школу № 2. В цьому ж році поступила на математичне відділення фізико-математичного факультету Ужгородського держуніверситету, яке закінчила з відзнакою в 1962 році. З 1 вересня 1962 р. Погоріляк Є.Я. працює лаборантом на півставки, з 15 жовтня 1962 року – лаборантом на повну ставку, а з 1 листопада 1962 року – викладачем кафедри загальної математики УжДУ. З листопада 1966 року вона стає аспірантом кафедри загальної математики зі спеціальності вища алгебра (науковий керівник – доц. Гудивок П.М.). З 1 червня 1969 року – старший викладач кафедри алгебри. 19 березня 1979 року в Київському держуніверситеті ім. Т.Г.Шевченка Погоріляк Є.Я. захистила дисертацію «Автоморфизмы линейных групп над полулокальными кольцами» на здобуття наукового ступеня кандидата фіз.-мат. наук. З 1 липня 1980 року вона займає посаду доцента кафедри алгебри. Звання доцента їй присвоєно 24 березня 1982 року.

Протягом роботи в УжДУ вона читала курси і проводила практичні та лабораторні заняття з аналітичної геометрії, алгебри і теорії чисел, а також курси за вибором «теорія груп», «елементи теорії полів та кілець».