Новини

31.03.2021
567

УжНУ – 75! Факультет післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки

УжНУ – 75! Факультет післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки

Факультет післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки – порівняно молодий підрозділ вишу, двері котрого відкрито для абітурієнтів з 2000 року. Навчальну роботу на факультеті можна умовно розділити на два напрямки: післядипломна освіта лікарів та доуніверситетська підготовка вступників. Викладачами факультету за останні роки підготовлено велику кількість фахівців, які працюють як на Закарпатті, так і за його межами.Серед випускників факультету є відомі вчені, керівники медичних закладів, установ та працівники різних підприємств і організацій. У нашому традиційному матеріалі до 75-річчя УжНУ ми поспілкувалися із викладачами факультету про їхній досвід навчання та роботи в УжНУ.

 

 Марина Корабельщикова – кандидат медичних наук, доцент кафедри терапії та сімейної медицини:

Чому Ви вирішили обрати навчання в УжНУ?

Медичний факультет УжДУ завжди був престижним, вступ та навчання на факультеті обрано свідомо. Викладачі старались розвинути та закріпити у нас не тільки теоретичні і практичні знання, а й комплаєнс з  пацієнтом та колегіальність. Вимоги до набуття лікарської спеціальності були високими і передбачали наполегливе здобуття знань, що лягло в основу подальшої роботи.

Який Ваш найбільш яскравий спогад зі студентських часів, пов'язаний з навчанням?

Дружні взаємини серед нас, студентів, постійна підтримка при здачі заліків та іспитів всі 6 років навчання, збереження дружби до теперішнього часу, зустрічі однокурсників кожні 10  років, при необхідності, допомога при вирішенні складних клінічних ситуацій.

Який Ваш найбільш яскравий спогад зі студентського дозвілля?

Я, як і багато моїх однокурсників, активно брали участь в художній самодіяльності. Найяскравіший спогад – це студентський хор медичного факультету, зустрічі Нового року, інших свят разом з групою. Також приємно згадати наше спільне позанавчальне спілкування, відпочинок протягом літніх місяців у таборі «Скалка», де ми активно підтримували свій фізичний стан, що нас і об’єднувало.

Чи підтвердилися Ваші очікування після навчання в університеті, що Вам дало навчання в УжНУ?

Закінчивши медичний факультет з дипломом з відзнакою та отримавши рекомендацію до вступу в клінічну аспірантуру, я продовжила навчання і своєчасно захистила кандидатську дисертацію та протягом 42-ох років практичної діяльності, в тому числі 28-ми років викладацької, працюю на посаді доцента факультету ФПОДП УжНУ, кафедри терапії та сімейної медицини. Підготувала до самостійної роботи близько 500 лікарів інтернів, була керівником 3 магістерських робіт, а також постійно беру участь в підвищенні кваліфікації практичних лікарів Закарпатської області з фаху «Кардіологія». Моя мрія бути практикуючим лікарем та викладачем здійснилась  повністю.

 

 Віталіна Івачевська – кандидат медичних наук, доцент кафедри терапії та сімейної медицини:

Чому Ви вирішили обрати навчання в УжНУ?

УжНУ – це AlmaMater для декількох поколінь моєї сім'ї, які навчалися на різних його факультетах. Саме вони розповідали мені про історію створення УжНУ, його традиції і про те, що це один із найсильніших вишів України. Це і стало вирішальною причиною.Вибір професії не був для мене важкою задачею. Завжди хотіла бути лікарем, як мої дідусь, мама і тітка. Щоранку я йшла у рідну «першу» школу (тепер це Лінгвістична гімназія ім. Т.Шевченка) повз медфак, і знала, що колись стану частинкою цієї студентської сім'ї.

Який Ваш найбільш яскравий спогад зі студентських часів, пов'язаний з навчанням?

Надзвичайно сильне враження на першокурсника після звичної хімії та біології справляє анатомія з її трупами і латинню. Строгість та вимогливість, які були «візитною карткою» кафедри анатомії, наводили жах навіть на найстійкіших студентів. Та згодом ти розумієш, що це своєрідна посвята в студенти медичного і з теплом згадуєш про пари та навчання.

Який Ваш найбільш яскравий спогад зі студентського дозвілля?

Дозвілля - це, звичайно, невід'ємна частина студентського життя, про яке ти розповідаєш дітям і навіть внукам. А друзі з універу стають твоїми назавжди. Згадуються наші поїздки на лижі, вилазки на природу та спільні підготовки до екзаменів. Про традиційні на медичному факультеті «День першокурсника» та «Вечір Гіппократа» взагалі можна цілу книгу написати. А те, що «завзяті» КВКники стали прекрасними лікарями, тільки підтверджує той факт, що розвинене почуття гумору допомагає у будь-якій ситуації.

Щоб Ви порекомендували вступникам, при виборі спеціальності в університеті, чим би їх мотивували?

Професія лікаря дуже складна. Це напружена робота і постійне удосконалення, щоденне хвилювання за хворого і безсонні ночі. Але більше у нашій професії такого, що дає силу і натхнення: радість від перемоги над хворобою, задоволення від освоєння нових знань і навичок, повага пацієнта. Моя порада вступникам: обирайте за покликанням! Тоді все вдається!

 

Сергій Козодаєв, кандидат юридичних наук, кафедра громадського здоров’я:

Чому Ви вирішили обрати  навчання в УжНУ?

Справа в тому, що моя мати вступила на перший курс медичного факультету з вечірньою формою навчання в 1961 році, коли я пішов у перший клас. Вона ввечері йшла на заняття, а мене брала з собою. Так я запам’ятав багатьох корифеїв медицини на той час – професорів Налегатську, Карнацьку, Бута, Перегуда. Отож, питання, ким бути у професійному житті, у мене було сформовано з дитинства однозначно – лікарем.

Який Ваш найбільш яскравий спогад зі студентських часів, пов'язаний з навчанням?

На екзамені з дитячих хвороб професор Єфімова Лідія Кузьминична моєму одногрупнику, який проживав в гуртожитку,  запропонувала смажену курку. Незважаючи на те, що він не любив куряче м'ясо, був змушений з’їсти цей сніданок цілком, але без опитування отримав відмінну оцінку.

Який Ваш найбільш яскравий спогад зі студентського дозвілля?

Восени всі курси факультетів університету відправлялись на збори врожаю. Потім в гуртожитку групи мінялись тим, що припасали з собою під час збору – хто мав картоплю, мінялись з тими, хто збирав яблука.

Які перспективи розвитку університету, Вашого факультету, спеціальності Ви бачите?

Конкретно про факультет – проведення майстер-класів за спеціальностями для лікарів-спеціалістів. Оскільки медицина – професія специфічна, вона потребує не тільки практичних знань, які можливо отримати он-лайн, але і практичних навичок, яких можна набути тільки при очному спілкуванні зі спеціалістом-викладачем.

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: