Новини

12.03.2018
230

Студенти УжНУ вдосконалюють свої навички зі спеціальності «Спеціальна освіта»

Студенти УжНУ вдосконалюють свої навички зі спеціальності «Спеціальна освіта»

  Усі спеціальності на факультеті здоров’я та фізичного виховання є надзвичайно затребуваними на сучасному ринку праці в Україні. Але одна з них, спеціальність «Спеціальна освіта» (спеціалізація «Олігофренопедагогіка. Логопедія. Здоров’я людини»)  є унікальною. Особливістю цієї спеціальності є не тільки її гуманістична спрямованість на навчання і виховання дітей, що потребують корекції порушень психофізичного розвитку, а також величезна частка навчального плану, відведеного на практичну підготовку майбутніх фахівців (8 видів практики впродовж бакалаврату, такого нема на жодній спеціальності в університеті).

         У лютому студенти другого курсу спеціальності «Спеціальна освіта» проходили впродовж двох тижнів навчальну практику у спеціальних групах дошкільних навчальних закладів м. Ужгород (ДНЗ №№2, 20, 39). У цих садочках є групи для дітей, що потребують корекції психофізичного розвитку різних нозологій – з порушеннями опорно-рухового апарату, з порушеннями зору та логопедичні групи.

Відповідно до програми практики студенти працювали по тижню в групах різних профілів. Практиканти ознайомилися з матеріально-технічною базою закладів, кадровим складом, можливостями для надання корекційних послуг дітям з особливими освітніми потребами. Працюючи з вихователем у групі, студенти мали можливість побачити різноманітні підходи не тільки до проведення занять, а також організацію індивідуальних, підгрупових та групових корекційних заходів (роботу логопеда, тифлопедагога, інструктора ЛФК). Найбільш хвилюючими моментами під час практики було налагодження взаємодії з маленькими вихованцями, проведення залікових занять, спілкування з їх батьками. Студенти-практиканти у своїй роботі відчували постійну підтримку і допомогу вихователів, педагогів-дефектологів, керівників закладів. Щиро дякуємо їм за це.

         Один день під час практики було присвячено поїздці у Чинадіївський дошкільний навчальний заклад (дитячий будинок) інтернатного типу, де діє єдина в області група дошкільнят з порушеннями інтелектуального розвитку. Крім того, всі ці дітки є сиротами або позбавленими батьківського піклування, їм потрібна особлива увага. Не дарма девіз цього закладу стверджує, що діти там живуть як у сім’ї, а ставлення до них як до рідних.

Працівники дитячого будинку постаралися максимально продемонструвати різні види корекційної роботи, ознайомити із системою функціонування такого закладу, підготували навчальну презентацію, а вихованці показали дуже емоційний концерт, за який отримали гостинці, привезені студентами. Атмосфера зустрічі була чудовою: діти не злазили з рук студентів, а вихователі щиро ділилися з майбутніми колегами своїм досвідом роботи.

Про ефект від перебування на практиці свідчать думки студентів:

Гафинець Андріана: «Враження від практики тільки позитивні, вона допомогла мені краще вивчити особливості дітей, налагодити з ними контакт».

Глеба Мар’яна: «Особливо сподобалася робота  в логопедичній групі, де я проводила заняття на розвиток дрібної моторики та артикуляційну гімнастику Надзвичайно приємно працювати з вихователями, що використовують інновації у своїй роботі».

Дяченко Наталя: «На практиці я навчилася багато нового, цікавого і корисного. Я встигла прив’язатися до своїх вихованців, їх сміх та обійми робили мене щасливою».

Капуста Христина: «Практика зміцнила моє бажання стати педагогом для особливих діток, їм потрібна моя допомога і турбота».

Кушина Ірина: «Під час практики я не переставала дивуватися, наскільки всі діти різні, кумедні і цікаві. Кожна дитина унікальна, талановита, до кожної потрібен індивідуальний підхід».

Бідюк Ольга: «Практика дала мені поштовх до саморозвитку, тепер я розумію, як багато ще потрібно опанувати під час навчання».

Ємшанова Анна-Крістіна: «На практиці кожна дитинка була особливою не за станом свого здоров’я, а за своїми здібностями та уподобаннями. Кожна була як квіточка, якій треба допомогти розкритися. Дуже добре, що є можливість удосконалити свої теоретичні знання під час практики. Дякуємо всім, хто нам допомагав у цьому: керівникам закладів, вихователям, педагогам-дефектологам».

 

За інф.:

кандидат педагогічних наук, доцент Маріанна Кляп, 

Факультет здоров'я та фізичного виховання

Категорії: