Новини

12.02.2020
302

На юридичному факультеті відбулася навчальна сесія із транскордонного співробітництва

На юридичному факультеті відбулася навчальна сесія із транскордонного співробітництва

11 лютого на юридичному факультеті ДВНЗ «Ужгородський національний університет відбулася навчальна сесія для слухачів Центру підвищення кваліфікації публічних службовців на базі юридичного факультету на тему: «Правові рамки та європейські інструменти транскордонного співробітництва». Навчання проводилося в рамках програми спільних міжнародних заходів з питань розвитку транскордонного співробітництва. 

У привітальному слові до учасників семінару, декан юридичного факультету, доктор юридичних наук, професор Ярослав Лазур відзначив, що на навчання прибули представники практично усіх новостворених об’єднаних територіальних громад Закарпатської області.  «Під час даної навчальної сесії ми поставили за мету не узагальнювати дану проблематику, а навпаки – продемонструвати конкретні сучасні правові інструменти транскордонного співробітництва, які вже сьогодні можуть бути використані громадами. Є прекрасний досвід Європейського об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА та чимало інших прикладів, які сьогодні будуть представлені слухачам семінару. Ми переконані, що ті механізми транскордонного співробітництва, які сьогодні діють у Європі, можна сміливо запроваджувати в Україні», - відзначив Ярослав Володимирович. 

Керівник Центру підвищення кваліфікації публічних службовців на базі юридичного факультету ДВНЗ «УжНУ» Олександр Сливка запевнив, що для Центру велика честь бути платформою для проведення такої представницької навчальної сесії. «Лише за 2019 рік навчання в центрі пройшли 1225 слухачів і ми дуже задоволені таким результатом роботи. Переконаний, що нинішня навчальна сесія, лекції на якій читатимуть такі поважні науковці та практики, стане ще одним серйозним та потужним етапом розвитку Центру підвищення кваліфікації публічних службовців на базі юридичного факультету», - заявив Олександр Олександрович. 

Лекторами навчальної сесії стали провідні вітчизняні спеціалісти у сфері транскордонного співробітництва. Директор Інституту економіко-правових досліджень НАН України, член-кореспондент НАН та НАПрН України, доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України Володимир Устименко прочитав слухачам лекцію на тему «Транскордонне співробітництво прикордонних областей України як чинник розвитку їх економічного потенціалу: взаємодія органів влади та суб’єктів господарювання». Правововими надбаннями (acquis) Ради Європи щодо транскордонного співробітництва в рамках концепції «Європа без розділових ліній» поділилася із присутніми керівниця Центру перспективних досліджень і співробітництва з прав людини в сфері економіки Інституту економіко-правових досліджень НАН України, кандидат юридичних наук, старший науковий співробітник Алевтина Санченко. Темою лекції Генерального секретаря Центральноєвропейської служби сприяння транскордонним ініціативам (CESCI, Угорщина) Дюли Ючкаї стала Еволюція інституціоналізованої інтеграції транскордонного співробітництва в межах Європейського Союзу. Менеджер програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» Андрій Гук розповів про Академію лідерства з транскордонного співробітництва та інструментарій Центру експертизи доброго врядування Ради Європи зі зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування. Про  передумови, історію створення та результати діяльності Європейського об’єднання територіального співробітництва ТИСА розповіла заступник директора Об’єднання Юдіта Євчак. 

Усі слухачі навчальної сесії отримали міжнародні сертифікати, які були вручені співорганізаторами заходу деканами факультету суспільних наук та юридичного факультету Юрієм Остапцем та Ярославом Лазуром, керівником Центру підвищення кваліфікації публічних службовців на базі юридичного факультету ДВНЗ «УжНУ» Олександром Сливкою та менеджером програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» Андрієм Гуком.

 

 

 

 

Категорії: