14.01.2021

Перший семестр першого курсу: враження від навчання студентів першого курсу спеціальності «Публічне управління та адміністрування»

Зовсім нещодавно у майбутніх фахівців спеціальностей «Публічне управління та адміністрування» та «Політологія» розпочинався перший навчальний семестр, перші університетські заняття. На жаль, з огляду на об’єктивні обставини та карантинні обмеження їм не вдалося у повній мірі відчути смак студентського життя. Дистанційний формат роботи став новим та незвичним, і не лише для студентів-першокурсників. Час промайнув швидко і вже зараз крім онлайн-занять, вони встигли ознайомитися ще з одним, новим для себе видом роботи, а саме онлайн-сесією, яка в жодному разі не передає ті відчуття, переживання, які охоплюють більшість студентів під дверима аудиторії проведення заліку чи іспиту. Тим не менше, як відзначають студенти, організація проведення всіх видів занять, у тому числі і сесії, в онлайн режимі є повністю зрозумілою, вони ознайомленні з усіма можливостями електронного навчання.

На щастя, ніхто із першокурсників політологів та публічних управлінців не розчарувався у своєму виборі, покладає великі надії і сподівання на другий семестр і весь подальший період навчання. Відгуки наших вихованців про навчальний процес, обрані спеціальності лише позитивні, як і їх оцінка роботи викладачів. Більшість першокурсників відзначають високу кваліфікацію та професіоналізм свої університетських «вчителів» (авт. – як часто ще продовжують називати викладачів першокурсники), гарне ставлення до всіх своїх підопічних. Студенти висловлюють щирі сподівання продовжувати співпрацю з новими «вчителями», хоча б частково в очному режимі, уже в другому семестрі. Плідна співпраця між викладачами та студентами протягом першого семестру вже встигла посприяти окресленню базису наукових інтересів майбутніх спеціалістів.

Якщо детальніше зануритися у наукові інтереси сучасного студента спеціальності «Публічне управління та адміністрування», то більший акцент студентами робиться на практичні питання функціонування публічної сфери та урядування не лише в Україні, але й інших демократичних державах світу, насамперед в країнах-сусідах, враховуючи їх досвід для нашої держави. Крім того, студенти відзначають, що розроблені і запропоновані їм програми навчальних дисциплін охоплюють більшість тем, які є для них цікавими та доречними як для подальшого навчання, так і для майбутньої практичної роботи.

Невід’ємною складовою навчання є оцінювання роботи студентів впродовж семестру. З усіма нюансами цього процесу студенти також були ознайомлені на початку навчання. Вони відзначають, що система оцінювання є прозорою, цілком логічною та справедливою, відповідає їх знанням. Критерії оцінювання розроблені викладачами, прописані у робочих програмах всіх навчальних дисциплін, що дає можливість студентам проаналізувати відповідність своїх балів до окреслених критеріїв, а у випадку необхідності – їх оскаржити чи підтвердити.

Не менш вагомою і приємною складовою студентського життя є нові знайомства та друзі. На заваді цьому, як відзначають студенти, не став навіть дистанційний формат навчання. Є великі сподівання, що щирі дружні відносини, які зародилися в студентські роки, залишаться з ними на все життя.

Безліч нових вражень, корисного досвіду та знань – ось основні здобутки, які відзначають наші студенти вже протягом першого семестру навчання на обраних спеціальностях. Сподіваємося так буде і надалі! І щиро бажаємо успіхів!

Надія Кічера