Новини

27.06.2017
1663

Наукова бібліотека Ужгородського університету – активний учасник II Міжнародної науково-практичної конференції для бібліотек ВНЗ

Наукова бібліотека Ужгородського університету – активний учасник  II Міжнародної науково-практичної конференції для бібліотек ВНЗ

 З 19 по 21 червня   2017 року в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова, відбулася ІІ Міжнародна науково-практична конференція бібліотек ВНЗ: «Бібліотеки вищих навчальних закладів: досвід та перспективи», у якій прийняли участь і представники Наукової бібліотеки Ужгородського національного університету.

Найбільшу зацікавленість учасників від книгозбірні  УжНУ  викликала секція: «Книжкова спадщина бібліотек ВНЗ: визначення та збереження», в якій було представлено доповідь завідувача Музею рукописів та стародруків Наукової бібліотеки Ужгородського національного університету – Ігора  Зомбора: «Колекція інкунабул Наукової бібліотеки Ужгородського національного університету. Історія та сучасність». Доповідь ознайомила учасників конференції із сенсаційним відкриттям: у 2015 році, під час роботи у книгосховищі, було виокремлено 32 примірники старовинних книг, які за зовнішніми ознаками, структурою та матеріалом – відповідають виданням кінця XV– першої половини  XVI століття. Після більш детального вивчення видань, звірки у міжнародних каталогах стародруків, серед них виявлено 5 примірників Інкунабул. (Інкуна́була (лат. incunabula — колиска, початок) — книжка, памфлет або односторонній відтиск, видрукований (а не переписаний вручну) в Європі від початку книгодрукування і до 1 січня 1501 року. Видання цього періоду є вкрай рідкісними, оскільки їх наклад був у межах 100—300 примірників).

  

Ця інформація викликала непересічний інтерес учасників зібрання, який вони засвідчили бурхливими оплесками та привітаннями на адресу Ужгородського національного університету. Серед учасників конференції  була знаний фахівець книжкових пам’яток України та світу – директор Інституту книгознавства НБУ ім. В.І.Вернадського, д.іст.н., професор – Галина Ковальчук, яка є постійним консультантом для багатьох бібліотек України та книгозбірні Ужгородського національного університету також, за що Наукова бібліотека їй безмежно вдячна.

Для запозичення новаторства у роботі вузівської бібліотеки, для вдосконалення методів роботи  Музею книги (у Науковій бібліотеці Ужгородського національного університету Музей книги створений  у 2013 році), директор Наукової бібліотеки УжНУ – Марія Медведь та заступник директора – Вікторія Воробець, не лише відвідали один з найкращих вузівських Музеїв книги при Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова, а й отримали практичні інструктивно-інформаційні рекомендації, щодо безпеки збереження книжкових пам’яток.

 

Участь керівництва бібліотеки Ужгородського університету в конференції сприяла розширенню партнерських взаємин з іншими вузівськими бібліотеками України в напряму книгообміну та обміну електронними інформаційними ресурсами, розширенню можливостей  наукометричних та бібліометричних досліджень в роботі наукових бібліотек.

 

Марія Медведь, директор наукової бібліотеки УжНУ

Категорії: