Новини

10.10.2018
578

Керівники УжНУ відвідали біологічний факультет

Керівники УжНУ відвідали біологічний факультет

У середу, 10 жовтня, ректор Володимир Смоланка, перший проректор Олександр Сливка та проректор з адміністративно-господарської роботи Дмитро Сойма провели зустріч з колективом біологічного факультету УжНУ. Подібні зустрічі ініційовані керівництвом вишу і покликані оперативно вирішити питання для комфортної роботи викладачів та навчання студентів, проводитимуться  на кожному з факультетів університету.

Розпочала зустріч декан біологічного факультету Ярослава Гасинець, яка розповіла про сьогодення факультету, поділилася планами, перспективами на майбутнє: «На денному відділенні біології у нас навчається 261 студент, з них 46 за контрактом, на плодоовочівництві і виноградарстві - 64, з них 5 за контрактом. На заочному відділенні на біології навчаються 262 студенти, з них 208 за контрактом, на плодоовочівництві і виноградарстві 38, з яких 15 за контрактом, в аспірантурі біологічного факультету навчається 21 чоловік».  Ярослава Степанівна доповіла про матеріально-технічну базу факультету, якою, як вона вважає, можна гордитись. За 5 років на біологічному факультеті відремонтовано 7 аудиторних приміщень, лабораторії, деканат, коридори, дах, вбиральні, бібліотеку, кафедри, лаборантську та виконано ремонтні роботи на біобазі «Колочава», закуплено необхідні прилади. Також у доповіді декана йшлося про результати цьогорічної вступної кампанії, наукову роботута основні напрямки подальшої роботи. 

Ректор Володимир Смоланка відмітив помітний ріст факультету: «Впродовж останніх років я бачу колосальну динаміку розвитку факультету. І в першу чергу, це ваша заслуга, заслуга керівництва факультету. Ми бачимо зміни не тільки в матеріально-технічній базі, а і в науковій роботі й інших аспектах діяльності факультету. Мені дуже імпонують ваші наукові плани, зокрема те, що додатковий імпульс отримали генетичні дослідження. Думаю, ми зможемо підняти генетичні дослідження ще на вищий рівень, завдяки нашій співпраці з китайськими партнерами. Це серйозний аспект, який повинен бути рушійною силою біологічного факультету, а також факультетів медичного спрямування. Також мені приємно згадувати про висадку винограду в Деренівці минулого року. І оскільки ми бачимо, що агрономічний напрямок є актуальним в нашій країні, маємо намір в майбутньому створити для вас експериментальну ділянку, де могли б практикуватись студенти, а також виконуватись наукові дослідження. 

Ректор Володимир Смоланка наголосив, що під час зустрічі варто задавати будь-які питання, які цікавлять викладацький та студентський склад біологічного факультету, на всі питання керівництво УжНУ готове відповісти. Тож після виступу ректора піднялось жваве обговорення питань та міркувань, зокрема лунали питання про міжнародну співпрацю й відрядження, осучаснення біобази «Колочава» та більш інтенсивне використання її унікальних можливостей, акредитацію спеціальностей, реформування освіти, фінансові моменти та інше. Ректор В.Смоланка та перший проректор О.Сливка на усі запитання дали вичерпні відповіді.

Ганна Фельцан,

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: