Новини

21.03.2023
1311

Електронний розклад: як проєкт студентів-математиків оптимізовує організацію навчання в УжНУ

Електронний розклад: як проєкт студентів-математиків оптимізовує організацію навчання в УжНУ

 Нещодавно в Ужгородському національному університеті на всіх факультетах було запроваджено Електронний розклад.  Він працює у форматі веб-застосунку та дозволяє  студентам і викладачам зручно переглядати розклад занять в університеті, а працівникам деканатів та навчальної частини – ефективно організовувати навчальний процес. Що важливо – електронний розклад розробила група студентів спеціальності «системний аналіз» факультету математики та цифрових технологій. В нашому матеріалі – детальніше про ефективний та простий у користуванні онлайн-застосунок.

 Проєкт по створенню електронного розкладу розпочався наприкінці 2021 року. Саме тоді першу версію додатку презентували студенти, тоді ще, другого курсу факультету математики та цифрових технологій Андрій Мілюченко, Мирослав Савчин, Костянтин Чіка та Олег Курей.

 «На ідею нас наштовхнув наш викладач Андрій Брила, він запропонував нам взятися за електронний розклад. Це був наш випускний проєкт із навчальної дисципліни сучасні фреймворки для розробки WEB-додатків, де ми вивчали Vue.js – фреймворк мови програмування JavaScript. Ми проєкт успішно виконали,  потім ним зацікавилася Мирослава Глебена та Ігор Король. Ми враховували рекомендації викладачів, працівників навчальної частини і разом з Андрієм Мілюченком покращували наш застосунок, вже використовуючи фреймворк React.js. Зрештою,  ми змогли його практично перевірити при організації навчання на нашому  факультеті, а потім – масштабувати на інші підрозділи університету» – розповідає  студент-третьокурсник Мирослав Савчин.

«Найбільш складні речі пов’язані із адаптацією розкладів, адже кожен факультет їх складає за своїми критеріями, а наше завдання – зробити найбільш універсальний варіант, який би підходив усім» – додає Андрій Мілюченко. 

 Завідувачка кафедри cистемного аналізу і теорії оптимізації  канд. фіз.-мат. наук, доцент Мирослава Глебена розповідає: «На другому курсі наші студенти мають вибіркову складову, ми намагаємося  зробити її якомога більш цікавою, вони вивчають сучасні фреймворки, технології програмування. І на одному з таких курсів вони вивчають фреймворк Vue.js. При чому, вони роблять на ньому реальні, групові проєкти і по закінченні курсу вже знають, що говорити на співбесіді, мають власне портфоліо для майбутніх працедавців. Спочатку це був простий проєкт розкладу, який можна передати друзям через QR-код. Це було практично, адже це було в час дистанційного навчання. Далі ми вирішили проєкт масштабувати. До нього долучилися начальник навчальної частини УжНУ Анатолій Штимак, та  проректор із науково-педагогічної роботи Ігор Король».

Авторизація у веб-застосунку відбувається за допомогою університетської корпоративної пошти. У електронного розкладу є клієнтська частина – яку бачать студенти, та адмін-панель. До неї окремі авторизовані права мають викладачі, деканати та навчальна частина. Викладачі в межах своїх авторизованих прав можуть робити коментарі, деканати моніторити ситуацію із заняттями на факультеті. 

Навчальна частина в своїй адмін-панелі бачить дані про корпуси та аудиторії в них: кількість місць в аудиторії, чи вони забезпечені комп’ютерами, проектором, мультимедійною дошкою, які аудиторії в конкретний час є вільними, чи зайнятими. Якщо заняття відбувається онлайн – на нього в розкладі є покликання, чи код доступу в google-meet. 

Варто також зауважити, що зображення, які  є в застосунку – авторства студентки 3 курсу спеціальності «Системний аналіз» Ксенії Макари.

Система електронного розкладу постійно вдосконалюється, і вже є перспективи його включення в більшу електронну систему в УжНУ. «Тепер магістри нашої спеціальності розробляють інформаційну систему яка буде зв’язувати навчальну частину деканати і кафедри, і цей розклад буде її частиною» – розповідає  Мирослава Глебена.

Електронний розклад дає ряд переваг як для здобувачів і викладачів, так і для працівників навчальної частини, зазначає Анатолій Штимак.

Працівники навчальної частини можуть оперативно здійснювати моніторинг проведення занять у випадку, якщо пари проводяться онлайн, або ж легко провести моніторинг  проведення занять, які проводяться в очному форматі, використовуючи інформацію, зазначену в електронному додатку. Інтерфейс програми є зручним і зрозумілим для усіх користувачів додатку.

 

 Олексій Шафраньош

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: