Новини

16.01.2023
117

Викладачі та студенти юрфаку УжНУ провели ряд зустрічей із учнями ужгородських шкіл – спілкувалися про права дитини, людини та знайомили з факультетом

Викладачі та студенти юрфаку УжНУ провели ряд зустрічей із учнями ужгородських шкіл – спілкувалися про права дитини, людини та знайомили з факультетом

В середині грудня викладачі та студенти юридичного факультету УжНУ провели серію навчально-виховних заходів в 13 ужгородських школах з нагоди Міжнародного дня прав людини. Ініціатива проведення таких зустрічей належить юрфаку та  Ужгородській міськраді.

Зокрема,  учнів ознайомлювали з правами дитини, закріпленими у Конвенції ООН 1989 року: з правом на життя, ім’я, піклування, вільне висловлення своїх думок, інформацію, охорону здоров’я, освіту, відпочинок і дозвілля. У доступній формі пояснювали про рівність незалежно від походження, раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, майнового стану, стану здоров'я тощо. Також учнів ознайомлювали і з їхніми обов’язками.

Крім того, викладачі розповідали учням про історію юридичного факультету УжНУ, спеціальності та напрямки, які вивчають студенти, про можливості, які дає юридична освіта, та міжнародні програми обміну студентами.

Як зазначив на першій зустрічі зі школярами декан юридичного факультету Ярослав Лазур, питання прав людини особливо актуальні зараз, коли триває боротьба за свободу та конституційні права українців, відстоюється право на державність, територіальну цілісність і суверенітет.

Він подякував ужгородській міськраді за сприяння та допомогу в організації заходів і зазначив, що такі зустрічі зі школярами колектив юрфаку проводитиме і в майбутньому.

 

Категорії: