Новини

07.12.2019
1080

Erasmus+ Exchange your mind…

Erasmus+ Exchange your mind…

Минулого тижня, старший викладач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій  Олеся Бенчак взяла участь у роботі міжнародної практичної конференції у м.Генуя (Італія),  присвяченій презентації можливостей, запропонованих Програмою "Erasmus +" на 2020 рік у секторі вищої освіти за організації Національного Агентства Erasmus + Indire та Університету Генуя. У роботі взяли участь понад 250 університетів, представники Європейської комісії, Міністерства освіти та місцевих установ. Мета зустрічі - дослідити аспекти, пов’язані із закликом, нещодавно опублікованим Європейською Комісією для презентації пропозицій у рамках Програми Erasmus +.

Європейський заклик передбачає збільшення бюджету на 12% порівняно з 2019 роком, в цілому понад 3 мільярди інвестицій в Європу на всі дії Програми. 

В рамках виклику 2020 року вищі навчальні заклади зможуть експериментувати з новими формами інтернаціоналізації завдяки проекту Erasmus + Virtual Exchange, щоб підготувати грунт для майбутньої Програми на 2021-2027 роки.

Європейське співробітництво продовжуватиме відігравати провідну роль завдяки стратегічним партнерствам, для яких підтверджено збільшення бюджету, і загальна сума якого становитиме 9 085 011,00 євро. Серед нових пріоритетів 2020 року відзначають виклики, пов'язані зі  змінами клімату, активною участю у демократичному житті Союзу та підтримкою розробки Європейської студентської картки - ключової ініціативи для реалізації Європейського простору освіти. 

На неєвропейському рівні підкреслюється важливість заходів з розбудови потенціалу для вищої освіти, тобто багатостороннього партнерства між країнами, що входять до Програми, та країнами за межами Європи, централізовано керованими Європейським виконавчим агентством з огляду на Європейський внесок у процес інтернаціоналізації та модернізації систем вищої освіти третіх країн.

Окрім представників Європейської Комісії, були представлені Національні офіси Erasmus + України та Тунісу. На засіданнях робочих груп обговорювалися питання подальшого розвитку двосторонньої співпраці в галузі освіти, можливість підписання угоди про мобільність.

 

 Олеся Бенчак,

старший викладач кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій

Категорії: