Новини

20.09.2018
1249

Президенту Академії наук Литви Юрасу Банісу урочисто присвоїли почесне звання Doctor Honoris Causa УжНУ

Президенту Академії наук Литви Юрасу Банісу урочисто присвоїли почесне звання Doctor Honoris Causa УжНУ

У четвер, 20 вересня, на засіданні Вченої ради УжНУ званням Почесного доктора Ужгородського національного університету удостоїли Президента Академії наук Литви, професора Юраса Баніса. Диплом і професорську мантію вручив ректор УжНУ професор Володимир Смоланка.

Проректор з наукової роботи УжНУ Ігор Студеняк представляючи нового Doctor Honoris Causa зазначив: «Маю за велику честь і надзвичайну приємність представити Вам литовського науковця, фізика, габілітованого доктора наук, професора, президента Академії наук Литви і просто визначну особистість Литовської Республіки пана Юраса Баніса. Виражаючи всю свою глибоку повагу, маємо за честь присвоїти почесне звання і вручити атрибути Почесного доктора Ужгородського національного університету нашому великому другу Юрасу Банісу за особисті наукові досягнення у галузі фізики, освіти та науки, за вагомий внесок у розвиток міжнародного співробітництва між Україною і Литовською Республікою».

Отримуючи нагороду, почесний доктор УжНУ Юрас Баніс наголосив: «Це дуже хвилюючий момент для мене, я дуже вдячний Ужгородському національному університету за плідну співпрацю, яка триває вже з 80-х років ХХ століття. Ми з ужгородським науковцями маємо більше 100 спільних наукових публікації у провідних світових виданнях, маємо чимало спільних наукових проектів. Впевнений, наша співпраця буде успішною і надалі».

Юрас Баніс народився 30 грудня 1962 року у Вільнюсі. Після закінчення Вільнюської середньої школи розпочав навчання на фізичному факультеті Вільнюського університету, який успішно закінчив у 1985 році. З 1985 року Юрас Баніс працював викладачем Вільнюського університету, з 2000 року доцентом. У 1999 році очолив лабораторію діелектричної спектроскопії фазових переходів при кафедрі радіофізики фізичного факультету. У період з 2003 по 2007 роки Юрас Баніс був деканом фізичного факультету Вільнюського університету, з 2007 року – призначений проректором з наукової роботи.

У період з 2012 по 2015 рік Юрас Баніс - ректор Вільнюського університету. З 2011 року стає дійсним членом Академії наук Литви, а 24 жовтня 2017 року на загальних зборах членів Академії Юрас Баніс обраний президентом Академії наук Литви.

Варто наголосити, що Юрас Баніс - визнаний у Європі та світі науковець. Він автор понад 350-ти наукових статей. Брав участь у міжнародних наукових конференціях у Німеччині, Франції, Італії, США, Японії, Китаї, Росії, Англії, Іспанії, Чехії, Польщі, Україні та ін., виступив з понад 900 доповідями на конференціях.

Юрас Баніс набував досвіду та проводив наукову роботу в Оксфордському університеті (як Соросівський стипендіат) та у Лейпцігському університеті (як стипендіат Премії Гумбольдта). У 2002 році Юрас Баніс нагороджений Національною премією Литви в галузі науки. У 2003 році – премією П. Браздзіуса з експериментальної фізики Академії наук Литви, є іноземним членом Латвійської академії наук.

 

Інформаційно-видавничий центр

Категорії: