Анонси подій

30
листопада
171

Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства"

Щорічно в Україні, з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». 

Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1999 року, але відзначати його почали з 1981 року – як пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

Під час проведення цієї шістнадцятиденної акції демократична спільнота відзначатиме й інші важливі дати:

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

  • 25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.
  • 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом.
  • 2 грудня – Міжнародний день боротьби за скасування рабства.
  • 3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
  • 5 грудня – Міжнародний день волонтера.
  • 6 грудня – вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі.
  • 9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією.
  • 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

У Державному вищому навчальному закладі «Ужгородський національний університет», надаються безкоштовні психологічні консультації та соціально-психологічний супровід студентів, що зазнали домашнього насильства: емоційного, економічного, сексуального та фізичного.

Відділом соціально-психологічної служби протягом навчального року проводяться індивідуальні психологічні консультації щодо підвищення обізнаності студентів щодо захисту прав жінок та запобігання насильству над жінками. З червня місяця 2022 року надається психологічна допомога внутрішньо переміщеним особам та дітям дошкільного віку, що постраждали від військових дій. Психологічна допомога здійснюється в рамках виконання проєкту Міжнародного Вишеградського фонду №V4UA1185 «Дошкільний навчальний простір для внутрішньо переміщених дітей».

Розпочати розмову щодо будь-якої форми насильства вкрай важко. Адже йдеться про родину та стосунки між найріднішими людьми. Але, якщо Ви стикнулися із насильством, перебуваєте тривалий час у ситуації невизначеності, щодо спілкування з рідними надалі, відчуваєте напруження, тривогу, страх, розчарування у людях, рекомендуємо Вам звернутися по кваліфіковану допомогу психологів.

Разом із психологом можна спробувати знайти рішення Вашої проблеми, яка наразі може здаватися такою, що її важко вирішити, або, навіть, неможливо вирішити. Людина, що зазнала насильства, часто перебуває у стані пригнічення, розчарування у собі та людях, переживає сором та провину через свою ненависть до агресора, що спричинив насильство. Або переживає безсилля змінити життя на краще. Ці почуття нормальні, і потребують вирішення ситуації конфлікту в родині.

Отож, Ви маєте право розповісти іншій людині про свій біль та шукати допомоги. Ваше звернення може стати для Вас початком нового життя, де панують захист, довіра, турбота та близькість між рідними людьми. 

У разі необхідності надання психологічної допомоги, Ви можете, за попереднім записом, звернутися до провідного фахівця відділу соціально-психологічної служби УжНУ – Кулакової Світлани Вікторівни (психолог Всеукраїнського реєстру психологів НПА, член Національної психологічної асоціації). Індивідуальна консультативна допомога може надаватися також в онлайн-формі.

Адреса: м. Ужгород, вул. Університетська, 12а (гуртожиток № 5)

Контактний телефон: +380958833379

Графік роботи:

Понеділок – четвер з 8:00 до 17:00

П’ятниця з 8:00 до 16:00

Обідня перерва з 12:00 до 13:00

 

 

 
Категорії: