Анонси подій

1
червня
444

Студенти УжНУ вперше мають можливість взяти участь у програмі внутрішньої мобільності

На минулому тижні ми дізналися про чудову новину, а саме про перемогу в конкурсі Програми «Студентської Академічної Мобільності (САМ) Україна» заявку на яку було подано разом з Донецьким національним університетом  імені Василя Стуса у місті Вінниця.

Проект орієнтований на поглиблення співпраці Ужгородського національного університету та  Донецького національного університету імені Василя Стуса з метою підвищення міжрегіональної співпраці через реалізацію студентами права на академічну мобільність, кооперації активних студентів, реалізації ними власних проектів соціальної дії. В проекті мають можливість взяти участь студенти обох вузів, які навчаються на за такими спеціальностями як: «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії»,  «Політологія», «Право», «Економіка», «Міжнародні економічні відносини» Шляхом конкурсного відбору буде відібрано 10 студентів, які у 2020-2021 навчальному році в першому семестрі будуть навчатися у партнерському вузі за такою ж спеціальність як і в рідному закладі вищої освіти.

Програма академічної мобільності передбачатиме обмін досвідом викладання та навчання між Університетами під час здійснення академічної мобільності. Буде апробовано механізм саме внутрішньої академічної мобільності.

З метою відбору учасників академічної мобільності буде оголошено конкурс для студентів запропонованих спеціальностей. Усі бажаючі заповнять онлайн заявку, де зазначать мотивацію до участі у програмі. Заповнені заявки будуть оцінені за критеріями:

- Академічної успішності

-  Соціальної активності (участь у студентському самоврядуванні, активна наукова діяльність, волонтерська діяльність тощо) підтвердженої належним чином.

- Особистої мотивації через мотиваційний лист, який має містити відповіді на ключові питання – чому саме я маю поїхати до УжНУ чи ДоННУ ім.. В.Стуса і який проект я хочу втілити після.

Відбір учасників буде здійснений спеціально створеними комісіями в Університетах.

Перезарахування кредитів в межах мобільності відбудеться відповідно до діючих в обох Університетах Положеннях, що регулюють реалізацію права на академічну мобільність, формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувача вищої освіти тощо.

Проходження академічної мобільності буде підтверджене академічними довідками, сертифікатами про участь у цій програмі, а також відомості про кредитну мобільність будуть внесені до додатка до диплома держаного зразка.

Академічний моніторинг та оцінка навчання студентів під час мобільності буде здійснюватися відповідно до правил і процедур Університету-партнера, дані про які будуть повідомлятися один одному.

В рамках програми «Дім Європи» програма «САМ Україна» передбачається:

  • Сприяння міжрегіональній академічній співпраці між університетами через академічну мобільність
  • Сприяння обміну між людьми та культурному діалогу між молоддю в Україні
  • Офіційне визнання такої мобільності як частини програми навчання студентів.

Програма покриває витрати на проїзд, розселення, надане приймаючим ЗВО, та додаткові прожиткові витрати усім студентам, які беруть участь у програмі.

Набір студентів на програму розпочнеться 1 червня 2020 року і до 26 червня  2020 року буде відібрано учасників мобільності.

Координатором проекту від УжНУ є доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій, директор Центру сталого розвитку УжНУ – Ганна Ігорівна Мелеганич.

 

 

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: