16.01.2015

Відійшла у вічність відомий закарпатський науковець і педагог Одотя Василівна Опаленик

15 січня 2015 року на 82-ому році життя відійшла у вічність кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки і психології Ужгородського університету, відмінник народної освіти, прекрасний педагог, талановитий науковець, доброзичливий колега, надзвичайно інтелігентна, порядна, щира, доброзичлива, добра і чуйна Людина – Одотя Василівна ОПАЛЕНИК.

Одотя Василівна Опаленик (дівоче прізвище – Семенюк) народилася 20 листопада 1933 року в мальовничому краї Закарпаття – у с. Верхня Апша Рахівсього району.

Закінчила Ужгородське педагогічне училище (1951 р.), філологічний відділ Ужгородського учительського інституту (1953 р.), філологічний факультет Ужгородського державного університету (1961 р.).

Одотя Василівна  працювала вчителем-філологом в Ужгородській середній школі №1 (1957-1962 р.р.), директором Ужгородської середньої школи №8 (1962-1968 р.р.).

Кандидатську дисертацію з педагогіки захистила у Вченій раді Київського державного педагогічного інституту ім. М. Горького (тепер – ім. М. Драгоманова) у 1975 р. Цього ж року приступила до викладацької роботи на посаді доцента кафедри педагогіки і психології Ужгородського державного університету, на якій працювала до 2008 року.

Упродовж багатьох років О.В.Опаленик  активно займалася громадською діяльністю: працювала першим секретарем Ужгородського міськкому комсомолу та в апараті Закарпатського обкому комсомолу (1953-1957 р.р.), секретарем Ужгородського міськкому Компартії України (1968-1970 р.р.), завідувачем відділу науки і навчальних закладів Закарпатського обкому партії (1970-1975 р.р.). Була обрана членом Ужгородської міської жіночої ради, депутатом Ужгородської міської ради трьох скликань (1963-1970 р.р.), де очолювала комісію з питань освіти. У 1990-1995 р.р. Одотя Василівна була керівником Ради наставників (кураторів студентських груп) Ужгородського державного університету.

За сумлінну працю, активну громадську роботу нагороджена урядовими нагородами – медалями (1966 р., 1970 р.), Почесною грамотою Комітету Захисту Миру (1972 р.), Почесною грамотою Академії педагогічних наук УРСР (1979 р.). Відзначена почесним званням «Відмінник народної освіти» (1976 р.).

У науковій спадщині О.В.Опаленик понад 70 наукових праць, зокрема – з питань організації виховної діяльності з учнями та студентами.

Одотя Василівна мала повагу та авторитет серед колег, студентів, педагогічної громадськості краю.

Ректорат, профспілкова організація, колектив Ужгородського національного університету та колектив кафедри педагогіки і психології Ужгородського національного університету глибоко сумують через непоправну втрату і висловлюють щирі співчуття рідним і близьким покійної.

Світла, незгасна пам’ять про Одотю Василівну Опаленик назавжди збережеться в наших серцях. Нехай рідна закарпатська земля буде їй легким пухом…

Прощання з покійною відбудеться 17 січня 2015 року, в суботу, о 14.00 у Будинку панахид на Кальварії.