ННІ євроінтеграційних досліджень

Науково-навчальний інститут євроінтеграційних досліджень є структурним підрозділом Ужгородського національного університету,  що спеціалізується на проведенні досліджень базових геостратегічних орієнтирів України, стану реалізації євроінтеграційних пріоритетів держави.

Основні завдання Інституту

• системне дослідження базових геостратегічних орієнтирів України, стану реалізації євроінтеграційних пріоритетів держави в умовах глобалізації;
  • комплексне дослідження тем: «Актуальні проблеми зовнішньої політики України в глобальному вимірі сучасності», «Геополітика України: історія і сучасність», «Євроінтеграція: український вимір»; «Єврорегіональне співробітництво України»;
  • наукове розроблення, видання і впровадження в навчальний процес підручників і навчально-методичних посібників нового покоління з проблематики євроінтеграції України та зовнішньополітичного курсу України в умовах глобалізації;
  • створення соціально-інноваційних продуктів, важливих як у науковому, так і практичному вимірах.

Науково-дослідна робота

І. За період 2007-2018 рр. Інститутом реалізовано 4 проекти НДР:

2007-2009 рр:

«Розроблення науково-методичного та організаційного забезпечення включення питань європейської та євроатлантичної інтеграції України до змісту підготовки студентів за спеціальністю «Міжнародні відносини» у вищих навчальних закладах і його пілотне впровадження на регіональному рівні».

2011-2013 рр:

2013-2014 рр:

2015 - 2016 рр:

«Інноваційний університет – інструмент інтеграції в європейський освітній і науковий простір» (розширений стандартний грант Вишеградського фонду).

ІІ. За результатами виконання НДР підготовлено і видано:

• 7 монографій;
  • 10 збірників наукових праць;
  • більше 90 наукових статей;
  • проголошено 35 доповідей на міжнародних і всеукраїнських науково-практичних конференціях.

Навчально-методична робота

І. Підготовка і викладання спецкурсів та навчальних дисциплін:

• «Актуальні проблеми зовнішньої політики України»
  • «Зовнішня політика України»

ІІ. Започатковано випуск серії видань «Євроінтеграція: український вимір»

Підготовленоі видано 26 навчальних посібників, 12 з яких отримали гриф МОН, а окремі стали лауреатами Всеукраїнського конкурсу «Університетська книга – 2010».

Створено 3 сучасних навчально-методичних комплекси, які успішно пройшли апробацію на спеціалізованих міжнародних виставках і одержали високі нагороди в номінації «Видання підручників нового покоління для профільних вищих навчальних закладів» (Золота медаль у 2011 р.  і Гран-прі у 2015 р.).

ІІІ. Керівництво науковою роботою студентів та підготовка їх до участі у всеукраїнських конкурсах наукових робіт з проблематики євроінтеграції.

Організаційна робота

І. Інститут підготував і провів 15  науково-комунікативних заходів та виступивспіворганізатором 18-ти.

ІІ. Започатковано і здійснюється випуск 2-х періодичних видань:

• «Геополітика України: історія і сучасність»
  • «Міжнародний науковий вісник».

Кожне з видань має міжн. станд. номер ISSN, знаходиться у відкритому доступі на спеціалізованій платформі «Наукова періодика України», їх статтям присвоюється індекс DOI.

Оцінка роботи Інституту

2008 рік:

• Подяка від МЗС України ( лист № 412/17-185 від 31.01.08 р.);
  • Подяка Секретаріату Президента України ( № 42/02-13 від 17.01.08 р.).

2010 рік:

• Диплом Всеукраїнського конкурсу «Університетська книга – 2010».

2011 рік:

• Золота медаль міжнародної виставки «Сучасна освіта України – 2011» в номінації «Видання підручників нового покоління для профільних вищих навчальних закладів».

2012 рік:

• «Освітянський Оскар».

2015 рік:

• Гран-прі на 28-й міжнародній виставці «Освіта та кар’єра – День студента 2015» у номінації «Інноваційний розвиток освіти та сучасні педагогічні технології» та почесне звання «Лідер наукової та науково- технічної діяльності».

2016 рік:

• Гран-прі на 30-й міжнародній виставці «Освіта та кар’єра – День студента 2016» у номінації «Видання підручників та навчальних посібників нового покоління».

2019 рік:

• Золота медаль міжнародної виставки «Освіта та кар’єра – 2019» в номінації «Інноваційна діяльність з дослідження проблематики європейської та євроатлантичної інтеграції»

Виконання науково-дослідних проектів

• У 2007 – 2015 рр. Інститут неодноразово ставав переможцем конкурсів наукових проектів, що їх оголошувало Міністерство освіти і науки, програм та фондів Європейського Союзу на виконання науково-дослідних робіт з державним фінансуванням та фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського фонду.
  • 2007-2009 рр. Розроблення науково-методичного та організаційного забезпечення включення питань європейської та євроатлантичної інтеграції України до змісту підготовки студентів за спеціальністю «Міжнародні відносини» у вищих навчальних закладах і його пілотне впровадження на регіональному рівні.
  • 2011-2013 рр. «Концептуальні та інституціональні засади єврорегіонального співробітництва України в умовах інтеграційних і глобалізаційних процесів сучасності».
  • 2013-2014рр. «Кордони очима людей» за Програмою Європейського Союзу ЄІСП «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна».
  • 2015-2016 рр. «Інноваційний університет – інструмент інтеграції в європейський освітній та науковий простір» за фінансової підтримки Міжнародного Вишеградського фонду ЄС.
  • 2020-2023 рр. «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку» 619688-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-CoE. Програма фінансування ЄС: програма Еразмус+, напрям Жан Моне, за підтримки Європейського інструменту сусідства.

Детальніше за посиланням.

Відповідальний за інформацію: директор Інституту к.і.н., проф. Артьомов Іван Володимирович
Дата оновлення сторінки: 21.02.2023