Міжнародна асоціація випускників
ДВНЗ «Ужгородський національний університет»

10.02.2019

Перші Соросівські професори УжНУ (1996 р.): Людвик Шимон, Володимир Сливка, Володимир Лендьел

Засновники цих шкіл –І.П. Запісочний та Д.В. Чепур – постійно дбали про підвищення кваліфікаційного рівня дослідників. Індикатором служили захисти кандидатських і докторських дисертацій. Їх відлік слід віднести до 1960 року (перше десятиріччя фізичного факультету), коли була захищена перша кандидатська дисертація деканом фізико-математичного факультету С. М. Кишком (науковий керівник доцент І.П. Запісочний), який пізніше багато років обіймав посаду проректора з наукової роботи університету.

09.02.2019

Сливка Володимир Юлійович (21 квітня 1943 р. – 24 травня 2004 р.) – український вчений, доктор фізико-математичних наук, професор, академік Академії наук вищої школи, двічі лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки , заслужений діяч науки і техніки України.

Уся наукова та педагогічна діяльність Сливки тісно пов’язана з Ужгородським університетом, де він, починаючи з 1960 року, пройшов творчий шлях від студента до ректора. Виняткова обдарованість, науковий авторитет, відданість науці і величезна працездатність, зрештою, своєрідність і яскравість особистості були причиною його великої популярності серед широких кіл передової української інтелігенції і відіграли істотну роль у формуванні й вихованні наукового світогляду кількох поколінь науковців і педагогів.

08.02.2019

Чепур Дмитро Венедиктович ( 2 листопада 1923 р. – 10 червня 1983 р.). Доктор фізико-математичних наук, професор. Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки. Заслужений діяч науки і техніки України.

П’ятий ректор Ужгородського національного університету Дмитро Венедиктович Чепур був талановитим, вмілим організатором і діячем вищої школи, блискучим лектором і методистом, добрим і чуйним наставником.

07.02.2019

Віднянський Степан Васильович (27 березня 1951, Ужгород) — завідувач відділу історії, міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України.

Доктор історичних наук (1997), професор (1999), член-кореспондент Національної академії наук України (2015). У 1973 році закінчив історичний факультет УжДУ; 1976 р. — аспірантуру. Захистив кандидатську дисертацію у 1977 р, а у 1997 – докторську.

06.02.2019

Мікловда Василь Петрович (8 грудня 1946 р., с. Тур’я-Пасіка Перечинського району Закарпатської області) - завідувач кафедри економіки, менеджменту та маркетингу УжНУ.

Доктор економічних наук (1994), професор (1995), член-кореспондент Національної академії наук України. У 1970 році закінчив економічний факультет УжДУ. Аcпірантуру закінчив 1979 року, а у 1980 році успішно захистив кандидатську дисертацію.

05.02.2019

Височанський Юліан Миронович (02 серпня 1953 р., с. Комарники Турківського р-ну Львівської обл.) – завідувач кафедри фізики напівпровідників УжНУ.

Ініціатор створення і директор (від 1992) НДІ фізики і хімії твердого тіла при університеті. 1993-2005 рр. - проректор з наукової роботи Ужгородського національного університету. Доктор фізико-математичних наук (1987), професор (1992), член-кореспондент НАН України (2009).

04.02.2019

Шпеник Отто Бартоломійович (14 липня 1938 р., Мукачево) — директор Інституту електронної фізики (1992–2017), академік НАН України.

У 1961 році закінчив фізико-математичний факультет УжДУ; 1964 – аспірантуру. Захистив кандидатську дисертацію у 1967 р., а у 1975 – докторську. Один із ветеранів кафедри оптики, квантової електроніки та Проблемної науково-дослідної лабораторії фізики електронних зіткнень УжДУ, активний учасник створення Ужгородського відділення Інституту ядерних досліджень АН України. Директор першого на Закарпатті академічного інституту — Інституту електронної фізики НАН України.

20.05.2018

Український американець, який залюбки читає лекції студентам УжНУ, вірить в Україну і щасливий, бо може творити добро

Він прожив у багатьох країнах світу, працював у різних університетах, але найбільш зворушливо для нього повертатися до Ужгорода, бо ніде не почувається так, як тут. Випускник УжНУ, а нині завідувач кафедри комп’ютерних наук, професор Манхеттенського коледжу Ігор Айзенберг два березневі тижні цього року провів на Закарпатті. За програмою академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта читав курс лекцій для студентів математичного факультету. Це був другий такий приїзд з перервою у три роки, але цього разу все було геть по-іншому. Країна, місто, молодь змінилися, стверджує професор. Треба бачити, як захоплено він розповідає про ці зміни, і як уболіває за майбутнє держави, у яку однозначно вірить.

25.08.2017

Зусиллями наукового таланту В.Шкоди-Ульянова Ужгород став одним з трьох центрів науки з ядерної фізики в Україні

Цими днями одному з найталановитіших фізиків Ужгородського національного університету, фундатору наукових досліджень з ядерної фізики та педагогу, професору Володимиру Шкоді-Ульянову виповнилося б 90 років

25.07.2017

Из УжНУ в Мир – Короткая Личная История

(Матеріал опубліковано без втручання в оригінальний текст автора)

24.07.2017

Надія і Віктор Голдовські: Диплом фізфаку УжНУ став визначальним для професійної реалізації в Ізраїлі

У далеких 60-х вони, як і мільйони інших абітурієнтів, опинилися перед вибором професії і не знали, чи виправдає вона сподівання. Престижний на той час фізичний факультет вабив багатьох. І чимало з тогочасних студентів продовжили справу своїх наставників – основоположників фізичної школи, відомої в усьому світі, але є й такі, котрі перевершили всі сподівання. Серед них – випускники УжНУ Надія і Віктор Голдовські. Власним прикладом вони довели, що освіта – важлива складова великого шляху під назвою «майбутнє», а диплом випускника фізичного факультету є своєрідною візитівкою, яка направду підтверджує рівень знань і відчиняє двері у великий світ. Можливо, комусь важко в це повірити, як спочатку не вірили і Надія з Віктором, доки самі не пересвідчилися в цьому.

14.07.2017

Відомі у світових наукових колах фізики свого часу теж були абітурієнтами УжНУ

Безперечно, студентські роки – найкращі. Кожен з особливим трепетом згадує свої вступні випробовування, з приємністю, та навіть певною долею ностальгії – період навчання, вірних друзів, романтичні історії та неординарні випадки, які обов’язково траплялися під час навчання в університеті. Ці речі залишаються на все життя. Наш матеріал - про відомих в усьому світі науковців, історія успіху яких розпочиналася з фізичного факультету УжНУ.

14.07.2017

Олександр Кікінеші – амбасадор УжНУ в Угорщині

Олександр Кікінеші - науковець зі світовим іменем, один із найвідоміших представників знаменитої школи фізиків УжНУ, Doctor Honoris Causa УжНУ, доктор фізико-математичних наук, професор кафедри експериментальної фізики Університету м. Дебрецен (Угорщина). Залишивши Ужгород і переїхавши працювати до Дебрецена, він не забув про рідний університет і вже багато років допомагає українським колегам-фізикам. А коли йому за це дякують, скромно каже: «Ужгородський університет дав мені все. Тому для мене – радість і необхідність підтримувати зв’язки з колегами і допомагати рідному університету».