Міжнародна асоціація випускників
ДВНЗ «Ужгородський національний університет»

22.06.2017

В УжНУ провели першу конференцію делегатів новоствореної Міжнародної Асоціації випускників.

На Закарпатті зробили перший крок до об’єднання випускників найбільшого вишу Закарпаття. 22 червня в УжНУ провели першу конференцію делегатів громадської організації «Міжнародна асоціація випускників», обрали її правління, оприлюднили мету, стратегічні напрями, а також визначили час щорічного зібрання членів. Це наразі єдина в області громадська організація такого типу, створена з ініціативи самих випускників та за підтримки Вченої ради університету.


Серед цілей Асоціації – збереження та забезпечення наступності в традиціях та духовних цінностях поколінь випускників вишу, створення умов для спілкування випускників, студентів та викладачів вишу, підвищення престижу університету, залучення талановитої молоді до навчання у виші, а також сприяння працевлаштуванню, отриманню університетом грантів, ресурсному забезпеченню освітніх, наукових, технологічних і культурних потреб вишу.

Організація успішно пройшла державну реєстрацію, включена до Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, вона є неприбутковою ГО.

У першій конференції делегатів взяло участь 85 осіб, які здебільшого представляли підрозділи вишу. Вони обрали раду Асоціації її президента і ревізійну комісію, а також проголосували за створення відокремлених підрозділів.

Президентом Міжнародної Асоціації випускників одноголосно обрали ректора УжНУ Володимира Смоланку. У своєму виступі під час конференції делегатів, він зазначив, що ректорат вітає всі ініціативи, спрямовані на розвиток вишу. «Всіх нас об’єднує один факт: що ми є випускниками УжНУ чи працюємо тут. Ми пишаємся ним і прагнемо допомогти Альма-матер. Асоціації випускників діють у багатьох вишах. Мета нашої – об’єднати випускників щоб прискорити становлення УжНУ як інноваційного вишу. Це стратегічний напрямок, яким будемо керуватися у роботі. Ми почали рух, аби стати освітнім науковим центром не тільки регіону, а й країни».

Новостворена Асоціація почала швидко й активно працювати, вона має підрозділи у різних країнах за кордоном, а також відокремлені підрозділи у семи районах області, - зазначив під час виступу заступник голови Правління Іван Артьомов.

У Європі осередки Асоціації створені у Чехії, Словаччині, Румунії, Польщі. А відокремлені підрозділи діють на Закарпатті в Ужгороді, Хусті, Тячеві, Рахові, на Мукачівщині, Свалявщині, за кордоном – у Дебрецені (Угорщина), Жешуві (Польща), Ізраїлі, Празі (Чеська Республіка).

Під час першої конференції делегатів визначили приблизний період форуму випускників, який проводитиме Асоціація. Зібрання будуть щорічними під час днів університету у жовтні.

Наразі всіх випускників УжНУ запрошують приєднатися до потужної Міжнародної асоціації, центром якої є Альма-матер.

Наталія Толочко, фото Катерини Хижняк, Медіацентр УжНУ