Шановні друзі! Незабаром виповниться 2 роки від створення ГО «Міжнародна асоціація випускників Ужгородського національного університету». Етапним підсумком роботи Асоціації стане черговий випуск видання «Вісник Асоціації» (№2, 2018). Як президент цієї громадської організації, хочу відзначити надзвичайну актуальність її створення, динаміку і результативність роботи.
Правління, яке очолює проф. Олександр Сливка, – це команда активних, високопрофесійних і ділових людей, які відповідально ставляться до виконання своїх обов’язків, працюючи на громадських засадах.
Результативність проведеної роботи підтверджується потужним організаційним забезпеченням діяльності структурних підрозділів Асоціації як в районах і містах області, так і за межами України.
Хочу особливо відзначити роботу із започаткування діяльності осередків громадської організації у США, Ізраїлі, Угорщині, Румунії, Польщі та інших країнах, які стали центрами комунікації випускників нашого університету, що працюють у цих країнах.
Приємно відзначити, що осередки Асоціації за кордоном очолили випускники УжНУ – визначні науковці, такі, як: Юлій Єлінек – доктор фізико-математичних наук, професор, науковий співробітник Аргонської національної лабораторії в м. Чикаго; Ігор Айзенберг – доктор фізико-математичних наук, професор Манхеттенського коледжу в США; Тарас Олексик – професор-генетик, директор Карибського геномного центру Університету Пуерто-Рико; Надія Голдовська – доктор філософії, професор, завідувач відділу стандартів та частоти Національної фізичної лабораторії державного стандарту часу в Ізраїлі; Віктор Голдовський – доктор фізико-математичних наук, професор, науковий консультант лабораторії спектроскопії плазми інституту ім. Вайцмана в Ізраїлі; Олександр Кокенєші – доктор фізико-математичних наук, професор кафедри експериментальної фізики та нанотехнологій Університету м. Дебрецен; Любов Горват – кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Повітового музею Сату-Маре; Євген Шерегій – доктор фізико-математичних наук, професор університету в м. Жешув та інші.
По-перше, наш університет щойно долучився до Великої Хартії університетів Європи. Цьому сприяли суттєві позитивні зміни, які маємо завдяки реалізації комплексних заходів з трансформації принципів діяльності традиційного університету в інноваційний.
Результати діяльності УжНУ за останні 4 роки свідчать, що університет цілеспрямовано інтегрується в європейський і світовий науковий простір.
По-друге, Ужгородський національний університет успішно реалізує програму міжнародної співпраці з колегами з університетів Європи, Північної Америки, Азії та збільшує обсяги інвестиційних і наукових грантів, залучених з метою розвитку закладу.
До прикладу, зовсім недавно УжНУ успішно реалізував надзвичайно важливий проект українсько-китайського співробітництва. Наша делегація, яку я мав честь очолювати, під час візиту до Пекінського геномного інституту, який є однією з найбільш потужних науково-технологічних інституцій світу у сфері генетики та геномної біоінформатики, підписала договір про відкриття на базі УжНУ надсучасного центру геномних досліджень.
Це буде не просто новий крок, а насправді величезний стрибок у розвитку генетичної науки в нашій країні, адже з метою створення Центру згідно з досягнутими домовленостями китайські партнери безкоштовно передають найсучасніший секвенатор - пристрій, що дозволяє провести аналіз повної точної послідовності неклеотидів у всьому геномі будь-якого організму.
Створення такого Центру матиме важливе не тільки наукове, а й соціальне значення. Особливо хочу відмітити внесок всесвітньовідомого генетика, директора Карибського геномного центру, доцента УжНУ Тараса Олексика у розвиток наших контактів та проведення успішних переговорів з китайськими партнерами, зокрема директором Пекінського геномного інституту професором Янь Гуанмінем.
Відкриття Центру геномних досліджень створить нові можливості не тільки для вітчизняних науковців, але й для їхніх колег з наукових інституцій центральноєвропейських країн, які працюють у сфері біології і медицини.
Реалізація зазначених пріоритетів здійснюється на основі впровадження положень Концепції інноваційного розвитку УжНУ на 2015-2025 рр., в якій сформовано базові пріоритети та концептуальні принципи трансформації традиційного університету в інноваційний і обґрунтовано інноваційну модель розвитку закладу вищої освіти на шляху входження в європейський та світовий освітній простір.
Приємно відзначити, що за короткий час роботи нашої Асоціації багато з вас активно долучалися до її роботи. Особливо хочу відзначити членів правління Ганинця Павла Павловича – директора ТОВ «Сузір’я» та подякувати за ту підтримку і допомогу, яку він надав, а також Лазура Володимира Юрійовича – декана фізичного факультету УжНУ, Чаваргу Івана Михайловича – голову ради старійшин УжНУ, Адамчука Олега Івановича – директора ТОВ «Інтерфіл», Толочко Наталію Валеріївну – прес-секретаря Асоціації випускників УжНУ та інших громадських активістів.
Ректорат УжНУ вдячний Міжнародній асоціації випускників за активну і предметну діяльність з підвищення міжнародного іміджу університету. Бажаю правлінню та членам Асоціації нових творчих звершень, натхнення та успіхів.
Володимир Смоланка, президент Асоціації, ректор ДВНЗ «УжНУ»
Розробка: Центр інформаційних технологій УжНУ / Габріела Мазютинець © 2017 УжНУ