Новини

25.06.2018
2003

Літній університет. Післямова

Літній університет. Післямова

За три тижні першого Літнього університету в УжНУ три десятки найталановитіших і найобдарованіших школярів Ужгорода ближче познайомилися з університетом, відвідали різні факультети, кафедри, музеї, лабораторії, навіть залу судових засідань, побачили, як проводяться цікаві досліди, поспілкувалися з викладачами та студентами. А ще їздили на екскурсії до Мукачева, Воєводина та Чинадієва, грали в спортивні ігри, відпочивали і розважалися, адже студентське життя – це не тільки навчання.   

Нагадаємо, проект став можливим завдяки співпраці університету з Ужгородською міською радою. На закритті Літнього університету Ігор Король разом із заступником міського голови Ужгорода Олександром Білаком привітали десятикласників із успішним завершенням тритижневого «курсу» та вручили їм сертифікати і пам’ятні сувеніри.

Дехто з школярів, до речі, саме зараз остаточно визначився, на який факультет вступатиме через рік. Скажімо, точно матимуть студентів з числа нинішніх слухачів Літнього університету географічний, математичний, біологічний,  філологічний факультети, а також факультети міжнародних відносин та іноземної філології.

Одна зі слухачок Літнього університету Альона Мінаєва довго вагалася з вибором майбутньої професії. Обирала між кількома факультетами, але після ближчого знайомства з УжНУ визначилася: стане міжнародником. Інший десятикласник Олександр Глебена за три тижні також остаточно упевнився в своєму виборі.

– Всі факультети представилися з найкращої сторони, всі досить гарні і цікаві. Але мені особливо сподобався математичний факультет. Я був націлений саме на нього, бо добре розумію математику. Надіюсь у подальшому туди вступити на спеціальність «системний аналіз». Під час спілкування з викладачами я дізнався, що це одна з провідних спеціальностей, яку може дати цей факультет, – ділиться враженнями Сашко.

Цікаво, що після закінчення Літнього університету всі школярі пройшли невеличке анонімне анкетування: в УжНУ хотіли почути щирі відгуки школярів про три тижні, проведені в університеті. Організовуючи анкетування, мали на меті виявити моменти, де, можливо, недопрацювали. Щоб врахувати такі речі наступного року.

Утім, як показало опитування, молодь абсолютно щиро задоволена Літнім університетом: і формою організації, і змістовим наповненням. Ось кілька відповідей на запитання про враження від Літнього університету:

- Це було круто. Мені дуже сподобалося!    

- Все було просто дуже-дуже класно: нові люди, знайомства, друзі і купа всього корисного для майбутнього.

- Це було круто! Я навіть в останній день плакала! Вожаті були чудові, фотограф – самий кращий! Завдяки поїздкам склалося багато спогадів і ми всі здружилися. Взагалі, шкода, що цей Літній університет не цілодобовий )))

- Все дуже сподобалось. Залишилось багато емоцій та вражень, але жаль, що все так швидко пройшло.

Керівник Центру гуманітарно-виховної роботи УжНУ Марія Яцьків, яка була відповідальною за організацію заходів Літнього університету, згодна зі школярами: «І для них, і для нас на початку три тижні здавались дуже довгим періодом, але вони пролетіли як декілька днів. На закритті Літнього університету вже ніхто з нас не хотів, щоб він закінчувався…»

Власне, ми публікуємо цей текст із посиланнями на події кожного дня ще й для того, аби кожен мав можливість побачити (а дехто – пригадати), як проходив перший в історії УжНУ Літній університет. Перший, але точно не останній!

Хронологія подій Літнього університету:

Категорії: