17.09.2021

На юридичному факультеті відбулася зустріч із Генеральним прокурором Словацької Республіки, почесним професором УжНУ Марошем Жилінкою

У п’ятницю, 17 вересня, на юридичному факультеті  відбулася зустріч із Генеральним прокурором Словацької Республіки, почесним професором УжНУ,  доктором права Марошем Жилінкою. На зустрічі також були  присутні Почесний консул України у м. Вранов над Топлею (Словаччина) Станіслав Обіцькі, перший проректор УжНУ Олександр Сливка, декан юридичного факультету Ярослав Лазур та викладачі юрфаку.

На початку зустрічі Ярослав Лазур представив поважних гостей: «Пан Марош Жилінка є нашим почесним професором, ми пишаємося цим. Також вже понад рік він є Генеральним прокурором Словацької Республіки, і ми відчуваємо нашу плідну співпрацю. Також хочу представити нашого давнього друга, завдяки якому ми маємо чудову комунікацію із словацькими колегами – це пан Станіслав Обіцькі, Почесний консул України  у Словаччині».

Вітаючи проведення зустрічі перший проректор Олександр Сливка зазначив: «Я радий що на юридичному факультеті якісно працює колектив, приймає шанованих гостей – це однозначний позитив, тим більше, що сьогодні ми зустрічаємо делегацію зі Словаччини такого високого рівня».

Генеральний прокурор Словацької Республіки Марош Жилінка зазначив, що Словаччина та Україна мають підписаний меморандум про співпрацю між прокуратурами, у жовтні планується візит до Словацької Республіки Генерального прокурора України Ірини Венедіктової. «Крім цього, ми хочемо посилити взаємовідносини в плані навчання та наукової співпраці між нашими університетами і Ужгородським національним університетом» - наголосив Марош Жилінка.

«Україна є дуже близькою країною, і ментально, і географічно. Ми домовилися спільно працювати над розробкою наукових пропозицій щодо удосконалення повновважень органів прокуратури в обидвох державах» - зазначив Почесний консул України  у Словаччині Станіслав Обіцькі.

На зустрічі сторони обмінялися власними думками про існуючі форми освітньої та наукової співпраці, а також обговорили нові напрямки, де є можливо  співробітництво науковців та практиків обох країн.