23.12.2021

Спільною онлайн-зустріччю завершилася студентська академічна мобільність між УжНУ та ДонНУ ім.В.Стуса

Спільною онлайн-зустріччю завершилася  студентська академічна мобільність між  УжНУ та ДонНУ ім.В.Стуса

Завершився 10-тижневий обмін здобувачами між Донецьким національним університетом імені Василя Cтуса та Ужгородським національним університетом, реалізований у рамках Програми «Студентська Академічна Мобільність (САМ) Україна» за підтримки British Council Ukraine та програми House of Europe.  В програмі мобільності взяли участь десять студентів, по п’ять з кожного університету. На навчаня до Вінниці поїхали ужгородські студенти Марія Вовканич, 2 курс спеціальність «Право», Анатолій Кундрик, 3 курс спеціальність «Право», Юрій Котубей, 2 курс спеціальність «Політологія», Ніколетта Саєнко 2 курс спеціальність «Журналістика»,  Катерина Мешко, 3 курс спеціальність «Журналістика». До Ужгорода на навчання приїхали з ДонНУ Ксенія Григалашвілі, 4 курс, спеціальність 061 «Журналістика», Павло Бартос, 2 курс, спеціальність «Журналістика»,  Вікторія Кудлай, 3 курс, спеціальність «Право»,  Богдан Кіналь, 2 курс, спеціальність «Право»,  Надія Нестерчук, 2 курс, спеціальність «Міжнародні економічні відносини».

На завершення Студентської академічної мобільності, у понеділок, 20 грудня відбулася онлайн-зустріч між учасниками студентського обміну, керівництвом УжНУ та ДонНУ. На початку зустрічі проректор УжНУ Мирослава Лендьєл передала вітання від ректора університету: «Дуже приємно, що наше навчання вдалося, відкрилися нові горизонти перед нашими студентами, із УжНУ  із ДонНУ. Наш спільний успішний проєкт, впевнена, буде мати продовження і в майбутньому».

Детальніше про сам студенстьку мобільність розповіла координатор проєкту, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ, директор Центру сталого розвитку УжНУ, кандидат політичних наук Ганна Мелеганич. «Ми разом із ДонНУ подали заявку на «Програму студентської академічної мобільності» САМ», яка функціонує  за підтримки Британської Ради. Від часу подачі  заявки на початку 2020 року і реалізацією в кінці 2021 року відбулися певні зміни, але ми намагалися використати «на повну» всі ті можливості, які нам були доступні. Незважаючи на обмеження, пов’язані із пандемією, наші студенти все ж змогли відвідати і аудиторні заняття, і  займатися дистанційно, і  впевнена, отримали нові  знання та важливий досвід».

Відповідаючи на  питання про особливі переваги щодо цього обміну студентка ДонНУ Ксенія Григалашвілі зазначила: «Це можливість зануритися в абсолютно інший регіон і можливість відчути його атмосферу. Як з точки зору навчання, так і зі сторони відчуття «душі університету», взаємодії студентів і викладачів, а також з точки зору подальшої перспективи співпраці університетів». Навчання в іншому університеті, іншому місті – відповідальна справа  і певний виклик для студентів. Студентка УжНУ Ніколетта Саєнко  розповіла: «За ці місяці, що я перебувала на навчанні у Вінниці я суттєво подорослішала, відчула більшу відповідальність за себе, свої дії, слова. Адже це нове місто, нові люди, з якими ти живеш, навчаєшся. Слід пристосовуватися до умов нового колективу, а також посилено працювати над навчанням». Також студенти поділилися і власними враженнями щодо міст, в яких вони навчалися. «З першого дня мені сподобався Ужгород. Це неймовірно гарне місто з чудовим краєвидом і архітектурою. Також дуже пізнавальним було ознайомлення із історичними пам’ятками Закарпаття, зокрема замками» - зазначив студент ДонНУ Павло Бартос.

На зустрічі були презентовані ідеї соціальних проєктів, які були розроблені студентами.  ДонНУ презентували проєкт «День з кафедрою», розроблений під кураторством Ганни Мелеганич. Здобувачі УжНУ, які навчались у ДонНУ імені Василя Стуса в рамках «САМ Україна», презентували соціальний проєкт «Клуб настільних ігор», розроблений під кураторством в. о. директора Навчально-наукового інституту розвитку академічного потенціалу ДонНУ Анни Осмоловської. «Клуб настільних ігор», реалізований у стінах Стусівського університету, має стати постійним проєктом в Ужгородському національному університеті.