Новини

21.03.2014
2707

Затверджений Статут УжНУ запропонували на розгляд громадськості

Затверджений Статут УжНУ запропонували на розгляд громадськості

В УжНУ знову вноситимуть зміни до головного документа, що регламентує діяльність вишу. Йдеться про університетський Статут.

Сьогодні на сайті УжНУ у розділі «Офіційні документи» розмістили Статут, затверджений на конференції трудового колективу від 10 жовтня. А після обрання ректора університету буде створена комісія для опрацювання нової редакції документа.

Доцільність змін в Статуті УжНУ пояснює т. в. о. проректора з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Мирослава Лендьел. Вона зауважує, що новий документ буде ухвалено наприкінці цього навчального року або на початку наступного – після обрання ректора.

«Сьогодні є певні зауваження щодо змісту Статуту ДВНЗ «УжНУ», зокрема стосовно тих норм, які суперечать Закону України «Про вищу освіту». Конференція трудового колективу створить комісію для внесення змін. Будуть ураховані пропозиції юристів, викладачів, студентів університету. Оновлену версію ухвалять на конференції трудового колективу, – розповідає Мирослава Лендьел. – Нового варіанту Статуту ще немає, бо це чимала юридична робота, але є певні зауваження до чинного. До прикладу, за ним, представленими на конференції трудового колективу можуть бути лише ті викладачі, які працюють не менш ніж на 0,75 ставки. Цю норму усунуть, оскільки вона суперечить законодавству. Є також пропозиція від студентів збільшити відсоток їхнього представництва в конференції трудового колективу. Не можу сказати, які зміни внесуть – це буде комунікативний процес».

До 21 березня на офіційному сайті УжНУ був розміщений проект Статуту, а не затверджений 10 жовтня на конференції трудового колективу документ. Між чинним Статутом і його проектом були можливі відмінності, тому викладачі попросили розмістити затверджений документ, пояснює Мирослава Лендьел. Сьогодні ж університетська громада має змогу переглядати його на офіційному сайті УжНУ, а після створення відповідної комісії – вносити пропозиції на розгляд.

Наталія Каралкіна
Медіацентр УжНУ