З ювілеєм, Alma Mater! Вітання Юлія Єлінека

Моєму рідному університету – 75! Мимоволі спадає на думку – ми майже ровесники... хоча не зовсім. За кількістю років він трохи старший за мене, але за мірками вікової шкали університетів – молодший. Для порівняння: Празькому університету – 672 роки, Кембриджу – 811, Університету Болоньї – 932.

Попри свої «юні», як на мене, роки, УжНУ міцно позиціонує себе як провідний центр вищої освіти в широкому діапазоні науково-технічних і соціально-гуманітарних дисциплін, а також фундаментальних досліджень. Для випускника УжНУ немає «зачинених дверей» чи якихось обмежень, кордонів. Для мене диплом УжНУ став не тільки путівкою у світ фізики, але і в широкий світ загалом.

...Намагаюсь уявити наступні 75 років моєї alma mater. Без сумніву, вони будуть не менш, ніж перші 75, наповнені пошуками і знахідками, емоційними злетами, а часом і неминучими розчаруваннями, тою інтелектуальною енергією і прагненням пізнання і відкриття нового, що лежить, власне, в основі поняття «УНІВЕРСИТЕТ».

З роками «вік» і колективний досвід УжНУ ростимуть, його історія збагачуватиметься. Але він, як і інші університети, не старітиме – університети не підвладні віку. І не тільки через те, що в основі їхнього функціонування – природний процес постійного оновлення, але і тому, що головна ціль і предмет активності університетів – просвітництво й універсальний прогрес – невичерпні.

Студенти нашої alma mater по закінченню набувають пожиттєвий статус ВИПУСКНИКА УжНУ. І як би не складалась їхня доля, вони завжди залишатимуться випускниками УжНУ. Знання, навички, етичні цінності і критерії, яких вони набули в університеті, супроводжуватимуть їх протягом усього життя.

Природне бажання випускників університету не втрачати зв’язку з alma mater вилилось у створення асоціації випускників. Сьогодні найбільш успішні асоціації пов’язані з провідними університетами. Створення 3 роки тому Міжнародної Асоціації випускників УжНУ є важливою віхою його історії. Майбутнє університету й Асоціації випускників віднині нерозривно пов’язані.

З ювілеєм, моя alma mater! Успіхів у досягненні нових висот.