29.06.2022

З гуманітарною місією УжНУ відвідала делегація чеського краю Височина

У середу, 29 червня, делегація чеського краю Височина на чолі з головою крайового уряду, головою благодійного фонду VIZa Зденеком Кадлецем, у рамках програми співпраці із Закарпатською областю, привезла у наш край цільовий гуманітарний вантаж для потреб внутрішньо переміщених осіб. Цього ж дня делегація відвідала Ужгородський національний університет та передала для потреб вимушених переселенців, котрі мешкають в гуртожитках УжНУ, гуманітарний вантаж - засоби гігієни, медикаменти та продукти харчування - зібраний партнерами УжНУ - колективом Політехнічного університету міста Їглава. Делегацію зустрів ректор університету Володимир Смоланка, голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко, перший заступник голови облради Андрій Шекета.

Вітаючи чеську делегацію ректор Володимир Смоланка наголосив: «Справжні друзі ніколи не залишають нас наодинці з бідою, а приходять з допомогою. Ми дуже вдячні нашим чеським друзям за підтримку, яку вони надають нам в ці важкі для нашої країни часи. У нашому університеті проживає значна кількість вимушених переселенців, і дуже багатьом з них вже просто нікуди вертатися додому, оскільки у їхніх містах або нині йдуть бої, або у результаті війни їхні домівки повністю знищені».

Перший заступник голови Закарпатської облради Андрій Шекета прокоментував нам візит чеської делегації: «Закарпаття упродовж багатьох років співпрацює з чеським краєм Височина у різних сферах. Наші сусіди добре знають Закарпаття і його проблеми, надають допомогу як області загалом, так і конкретним закладам. Цього разу їхня допомога адресована університету, ДСНС, госпіталю ветеранів, патрульній поліції та для міста Хуст».