Юридичний факультет УжНУ розпочинає реалізацію проєкту Міжнародного ініціативного фонду Конференції ректорів Дунайського регіону

За офіційним повідомленням Міжнародного ініціативного фонду Конференції ректорів Дунайського регіону, науково-практичний проєкт «Транскордонне співробітництво закладів вищої освіти: теоретико-правові засади»  був позитивно оцінений Міжнародним ініціативним фондом Конференції ректорів Дунайського регіону, та відповідно, був виділений грант на його реалізацію.

Головною метою запропонованого проєкту є дослідження транскордонного співробітництва закладів вищої освіти держав-членів ЄС та України. Дане дослідження є актуальним та своєчасним, має  важливе значення для подальшого експертного виявлення вдалих правових рішень і моделей діяльності закладів вищої освіти держав-членів ЄС у сфері транскордонного співробітництва, які можуть бути раціонально адаптовані до законодавства та практики України. За допомогою цього дослідницького проекту будуть напрацьовані рекомендації щодо подальшого вдосконалення вітчизняного законодавства із врахуванням норм європейського права, зокрема положень договорів Ради Європи і Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом щодо створення закладами  вищої освіти європейського об’єднання територіального співробітництва (ЄОТС).

Проєкт реалізовується робочою групою у наступному складі: Ярослав Лазур, декан юридичного факультету, доктор юридичних наук, професор – керівник робочої групи; Марія Менджул, заступник декана юридичного факультету з наукової роботи, професор кафедри цивільного права та процесу, доктор юридичних наук, професор – виконавець; Юлія Фетько, доцент кафедри міжнародного права, доктор філософії у галузі права – виконавець.

Даний проєкт є продовженням попередньо успішно реалізованих проєктів юридичним факультетом УжНУ, які стосуються питань розвитку транскордонного співробітництва, зокрема таких, як проєкт Міжнародного фонду Pallas Athéné Domus Educationis «Позитивний вплив створення та функціонування європейських об’єднань територіального співробітництва(ЄОТС) на економічний розвиток Європейського Союзу та його зовнішніх кордонів», Проєкт Ради Європи «Децентралізація та реформа місцевого самоврядування в Україні» розроблення науково-практичного дослідження «Транскордонне співробітництво: правові основи та успішні практики» та проєкт Міжнародного Вишеградського фонду «За транскордонним співробітництвом європеїзація українських кордонів».

Результати проєкту будуть представлені на наступній щорічній Конференції ректорів Дунайського регіону.

За інф. юридичного факультету УжНУ