Новини

11.08.2022
1010

Якісна освіта на юрфаці УжНУ – відмінний старт правничої кар’єри

Якісна освіта на юрфаці УжНУ – відмінний старт правничої кар’єри

Повномасштабна війна в Україні, окупація рашистами частини нашої території, постійні обстріли окупантів цивільних об’єктів у мирних містах і сілах, мільйони біженців та внутрішньо переміщених осіб – усі ці обставини негативно вплинули на здійснення мрій сотень тисяч молодих українців, які збиралися вступати на навчання у виші та здобувати омріяні професії.

Та попри лихоліття війни життя в Україні продовжується і найзахідніший університет країни – УжНУ –  у ці дні успішно проводить вступну кампанію. Серед професій, котрі особливо будуть затребувані у часи пришвидшеної та успішної євроінтеграції України, будуть фахівці з міжнародного права. Цю спеціальність можна здобути навчаючись на кафедрі міжнародного права юридичного факультету УжНУ. Про суспільну важливість фаху, особливості його здобуття розповідає викладач кафедри, кандидат юридичних наук, доцент Вікторія Василівна Гецко.

Найперше хочеться довідатись, наскільки затребуваними сьогодні є фахівці з міжнародного права?

Важливість та актуальність підготовки спеціалістів з міжнародного права на сучасному етапі існування і розвитку нашої держави важко переоцінити. Сьогодні ми є свідками того, як наші мужні військовики воюють з російським ворогом на сході нашої держави. Водночас дипломати і правники-міжнародники здійснюють наш «прорив» на західному напрямку, реалізовуючи прагнення українців стати повноправним членом демократичної європейської та євроатлантичної спільноти, відстоюють інтереси Вітчизни у міжнародних міжурядових та неурядових організаціях, міжнародних судах…

Основний Закон – Конституція України – чітко визначив орієнтири нашої держави на роки вперед, встановивши курс на зміцнення громадянської злагоди на землі України та підтвердження європейської ідентичності Українського народу і незворотність європейського та євроатлантичного курсу України, успішний розвиток міжнародного співробітництва, євроінтеграцію та входження у систему колективної безпеки.

Україна конче потребує професіоналів - знавців міжнародного права, які зможуть стати захисниками її інтересів за допомогою тонкого і складного інструменту, яким виступає у міжнародних відносинах міжнародне право.

Безумовно, кінцева реалізація цієї мети на міжнародній арені, про яку мріяли кілька поколінь українців, буде зроблена зусиллями нинішнього молодого покоління.

-  Яка основна мета спеціальності «міжнародне право»?

Освітня програма орієнтована на набуття професійних (спеціальних) теоретичних та практичних компонентів за рахунок вивчення широкого спектру навчальних дисциплін, у тому числі, враховуючи регіональну специфіку, що полягає в особливому розташуванні Закарпатської області, яка по лінії державного кордону межує з чотирма країнами Європейського Союзу (Словаччина, Угорщина, Румунія, Польща).

Метою освітньої спеціальності «міжнародне право» є підготовка фахівців юристів-міжнародників, які:

- володіють знаннями і практичними навичками з міжнародного, зарубіжного та національного права;

-    вільно володіють іноземною мовою з метою здійснення правничої діяльності.

Студенти спеціальності «міжнародне право», крім міжнародного, національного та зарубіжного законодавства, поглиблено вивчають дві іноземні мови. На вивчення іноземних мов відведено 35 відсотків навчального часу. Це дозволяє вільно спілкуватися, працювати з іноземними фірмами, здійснювати перекладацьку діяльність.

-  На яких посадах працюють ваші випускники по завершенню навчання?

Перспективи працевлаштування після завершення навчання та право займати певні посади є доволі привабливими. Наші випускники мають право працювати в органах державної влади та місцевого самоврядування, юридичних фірмах, міжнародних міжурядових та міжнародних неурядових організаціях. Перелік можливих посад є доволі розгорнутий. Найперше це:

-  юрист-міжнародник, перекладач;

-  експерт з міжнародного права;

-  юридичне забезпечення туристичної діяльності;

-  аташе, дипломатичний агент, дипломатичний кур’єр;

-  помічник судді, судовий виконавець та розпорядник;

-  радник з міжнародного права, політичний оглядач;

-  консультант та експерт із суспільно-політичних питань (у політичних партіях та громадських організаціях);

-  фахівець по контактах з іноземними установами, організаціями;

-  викладач вищого навчального закладу.

  Випускникам даної спеціальності також доступні всі види юридичних професій: адвокатура, прокуратура, суд, державний виконавець, юрист-консультант, нотаріус.

Після закінчення навчання наші випускники мають перспективу працевлаштуватися як на внутрішньому, так і на міжнародному ринку. Диплом юриста спеціальності «міжнародне право», згідно з положеннями Болонської конвенції 1999 року, може бути нострифіковано на території Європейського Союзу. (Нострифікація – це процедура визнання освітнього документу на території країн-членів ЄС).

Не викликає жодних сумнівів, що попереду напружена і цікава робота. Наші студенти вчаться логічно мислити, шукати і знаходити необхідні нормативні акти та наукову літературу, здобувати і використовувати набуті знання, швидко орієнтуються під час прийняття відповідальних рішень. Окрім цього вони належно опановують кілька мов, оскільки цих знань потребує сучасний стан розвитку як права у цілому, так і майбутня професійна діяльність у даній сфері юриспруденції.

Високий рівень здобутих знань на нашому факультеті засвідчують численні перемоги наших випускників на міжнародних та всеукраїнських конкурсах та змаганнях з права, участь у всеукраїнських та міжнародних наукових конференціях.

Напружена праця у процесі професійного зростання потребує і  якісного відпочинку. Студенти беруть активну участь у громадському житті факультету та всього університету, готують і з радістю проводять брейн-ринги, конкурси, змагання, вечори відпочинку. У нас є й свої переможці конкурсів краси як серед дівчат, так і серед хлопців.

Колектив кафедри міжнародного права, всього юридичного факультету та університету, щиро бажає вам успіхів у прийнятті вірного рішення щодо необхідності формування фахівців з міжнародного права і докладе максимум зусиль на шляху досягнення цілей у цій сфері.

Будемо раді бачити вас серед студентів нашого факультету!

 

 

Інформаційно-видавничий центр

 

Категорії: