Новини

15.05.2019
657

Волонтаріат УжНУ відвідує школи-інтернати Закарпаття (Відео)

Волонтаріат УжНУ відвідує школи-інтернати Закарпаття (Відео)

Бути добрим – просто. Наприкінці 2018-го в Ужгородському національному університеті з’явився волонтаріат. За зразок взяли європейські практики у вищих навчальних закладах, зокрема Польщі. Наразі до ініціативи долучилося майже 100 ужнівців. Волонтаріат передбачає участь у культурній, спортивній, громадській, благодійній та інших сферах діяльності. Також у літніх школах та міжнародних проектах за кордоном.

Уже долучалися до міських та обласних благодійних акцій, організованих іншими волонтерами. Крім того, і самі організовують поїздки у школи-інтернати Закарпаття.

Ганна МЕЛЕГАНИЧ

координатор волонтаріату УжНУ, доцент факультету історії та міжнародних відносин

Тут є студенти та викладачі, які просто небайдужі, і хочуть поділитися своїм теплом та добротою, своїми хорошими думками. Це дуже цінно у наш час. Не лише акціями подібного типу (тобто, відвідування інтернатів) займається волонтеріат. У нас є налагоджена співпраця із громадськими, волонтерськими організаціями Закарпаття, долучаємося до акцій, у різних напрямках.  Ми є таким місточком: дає можливість студентам вийти назовні, на якісь інші організації, а організаціям отримати свіжі сили та нові ідеї для втілення, зокрема від студентів, які через різні причини не можуть себе знайти.

Учасники волонтаріату УжНУ уже відвідали Мукачівську та Перечинську школи-інтернати. Волонтери приїжджають не з пустими руками: збирають необхідну канцелярію, м’ячі, іграшки, потрібні предмети, солодощі та фрукти.

Втім, відходять від класичних високопарних зустрічей. У простій формі розповідають учням про власний досвід, про вступ та сам процес навчання в УжНУ. Волонтери переконані: тільки разом можна змінювати життя на краще.

Вікторія ПОПАДИНЕЦЬ

студентка факультету історії та міжнародних відносин УжНУ

Думаю, що людина може змінити світ, але не сама. Для цього їй потрібні друзі, потрібно когось залучати. Я активний учасник волонтеріату УжНУ, а також організації «Пласт». Взагалі хочу для себе нових людей і нових зустрічей. Окрім того, що ти робиш добру справу, ти ще і знайомишся із цікавими людьми, які тебе надихають, заряджаєшся хорошим настроєм.

У закладах схвалюють такий формат зустрічей. Кажуть: учні здобувають новий досвід, чують цікаву інформацію та надихаються на майбутнє. Мають можливість поставити досяжну ціль та сміливо до неї йти. Адже у житті немає нічого неможливого, якщо є компанія однодумців та небайдужих людей.

Тетяна БРИТОВА

заступник директора Великоберезнянської  санаторної школи-інтернату І-ІІІ ст.

До нас часто приїжджають гості, ми тісно співпрацюємо з УжНУ. Також приїжджають різні волонтерські організації, діти в захваті від таких зустрічей, оскільки проводяться різні тренінги майстер-класи, знайомство із новими цікавими людьми. Після таких зустрічей багато хто із дітей переосмислює свої погляди на майбутнє. Сформують свої цілі, поставлять собі мету, до якої йтимуть. Надіємося, таки більшість у майбутньому наші учні стануть студентами вищих навчальних закладів.

Волонтаріат закликає ужнівців не бути байдужими та долучатися до добрих справ . Усю інформацію можна прочитати на офіційній сторінці у мережі Facebook https://www.facebook.com/%D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B0%D1%82-%D0%A3%D0%B6%D0%9D%D0%A3-1905608509488691/ .

Категорії: