Новини

04.01.2022
1651

Вітаємо колектив молодих вчених із перемогою у Конкурсі наукових проєктів!

Вітаємо колектив молодих вчених із перемогою у Конкурсі наукових проєктів!

З метою підтримки  молодих науковців, Міністерство освіти і науки України започаткувало у 2016 році  “Конкурс проєктів наукових робіт, науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які працюють (навчаються) у закладах вищої освіти та наукових установах”.

Відповідно доНаказу МОН України  “Про затвердження переліку наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених, які працюють (навчаються) у закладах вищої освіти та наукових установах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України”       № 1489  від 30.12.2021 р.  у 2022 році  МОН  профінансує 34  нові  проєкти  молодих вчених.  Приємно відмітити, що  науковий проєкт Ужгородського національного університету: “Екологічно безпечні Ag-провідні тверді електроліти для новітніх систем накопичення енергії” – керівник  Філеп Михайло та колектив авторів: Погодін Артем, Малініна Антоніна,  Шендер Ірина, Бабука Тетяна, Студеняк Віктор та Лопушанська Богдана, потрапив до переліку проєктів наукових робіт, що фінансуватимуться, зайнявши 11 місце.  

Науковий проєкт спрямовано на вирішення важливих енергетичних та матеріалознавчих проблем, створення екологічно безпечних та ефективних Ag+ провідних твердих електролітів як робочих елементів твердотільних джерел енергії для новітніх систем накопичення енергії. Сполуки, що можуть використовуватись у ролі твердих електролітів, повинні відповідати ряду вимог, серед яких:  поліедрична будова кристалічної структури яка забезпечує ефективну міграцію та дифузію іонів та значна кількість можливих еквівалентних кристалографічних позицій, що є частково заповненими. Даним критеріям відповідає широкий клас тернарних та тетрарних сполук із структорою аргіродиту. Аналогічний структурний мотив аргіродитів сприяє широкій варіативності можливих складів, що є передумовою для одержання матеріалів із необхідними параметрами.

Мета проєкту полягає в отриманні оптимальних за властивостями Ag+ іонпровідних матеріалів на основі тетрарних сполук структури аргіродиту Ag7PS6 та Ag8GeS6, придатних для використання в якості новітніх систем накопичення енергії. 

Колектив науково-дослідної частини щиро вітає молодих учених із високими здобутками та перемогою у конкурсі! Бажаємо подальших успіхів та нових досягнень у науковій діяльності!

  

За інформацією науково-дослідної частини

Категорії: